Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
6°C | 23°C
petek, 20.10.2017
8°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
23°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Gradnja optičnega omrežja v zaključni fazi


GOSPODARSTVO, OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
18.12.2012      9:00
A A

Gradnja optičnega omrežja v zaključni faziIzgradnja GOŠO. (foto: arhiv Obična Mokronog-Trbelno.
Izgradnja GOŠO. (foto: arhiv Obična Mokronog-Trbelno.
Deli:

V občini Mokronog-Trebelno se je julija 2011 začela gradnja odprtega širokopasovnega – optičnega omrežja elektronskih komunikacij. Delo je potekalo po načrtih, prvotni načrt izgradnje je namreč predvidevalo 18 mesecev, tako da je gradnja odprtega širokopasovnega omrežja (GOŠO) elektronskih komunikacij v zaključni fazi. Vse je šlo po načrtih, pravi vodja projekta Mojca Pekolj. Kot smo poročali, so prvi priklopi že možni, še sporočajo iz občine Mokronog-Trebelno.

Med izgradnjo je bilo potrebnih: 1006 kilometrov jarkov, 9500 metrov podbojev in 1145 jaškov, približno 1700 kilometrov cevi, zrezanega 30200 kvadratnih metrov asfalta, že vpihnjenih približno 1080 kilometrov kablov. Dokončano je celotno hrbtenično omrežje in tako ima zdaj vsaka bela lista, ki je bila v projektu, možnost priključitve, so navedli v sporočilu za javnost.

 

Projekt vodi Občina Mokronog-Trebelno, direktorica občinske uprave Mojca Pekolj, sicer vodja projekta, je povedala: „Moram povedati, da je vse potekalo tako, kot je bilo na začetku predvideno, čeprav sem bila jaz mogoče na začetku zelo skeptična. Nisem si upala verjeti, da bo tako lepo in normalno potekalo. Pri tem se želim zahvaliti predvsem občanom in lastnikom zemljišč, ki so spoznali, da želimo ta projekt realizirati predvsem za njih. Mislim, da bodo občani tudi zadovoljni; seveda, ko bodo konkretno dobili priključke, ko bodo dejansko videli, kaj pomeni širokopasovno omrežje, optika.“

 

Mojca Pekolj pa je še povedala, da je še nekaj težav s služnostnimi pogodbami, a je izrazila upanje, da bo s temi redkimi posamezniki dogovor možen. Pojasnila je še, da bodo spomladi na teren poslali komisije, ki bodo preverile, kako je s sanacijo med gradnjo poškodovanih cest in poti. Prepričana je, da bo izvajalec del – podjetje GVO – vse poškodbe saniral tako, kot je obljubil.

 

Naložba je vredna 31,5 milijona evrov (z DDV). Delež javnih partnerjev v višini 14,6 milijona evrov pokrivata Evropska unija in država, prej preko ministrstva za znanost in tehnologijo, sedaj preko ministrstva za infrastrukturo in prostor. Med uresničevanjem projekta je občina Mokronog-Trebelno resornemu ministrstvu že izdala 17 zahtevkov, na podlagi katerih je ministrstvo nakazalo 13,7 milijona evrov, zadnji zahtevek, vreden nekaj manj kot 900 tisočakov, naj bi bil po sklenjenem aneksu plačan v začetku prihodnjega leta, so še sporočili.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mokronog-Trebelno!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!