Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno jasno
Danes bo na vzhodu precej jasno, proti zahodu pa bo oblačnost naraščala. Predvsem v zahodni Sloveniji bo občasno deževalo. Krepil se bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21, v severozahodni Sloveniji malo nad 10 stopinj C.
9°C | 21°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 22°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 22°C
petek, 28.04.2017
12°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
7°C | 13°C
Opozorila
Torek, 25.4.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Optično omrežje v vaš dom


GOSPODARSTVO, OBČINSKE

| |
28.11.2012      14:46
A A

Optično omrežje v vaš domV občino Mokronog-Trebelno prihaja optično omrežje.
V občino Mokronog-Trebelno prihaja optično omrežje.
Deli:

Iz Občine Mokronog-Trebelno sporočajo, da je izgradnja hrbteničnega omrežja v občini Mokronog-Trebelno je končana, izvedena so montažna dela in postavljena in opremljena je tudi funkcijska lokacija. V mesecu oktobru pa je izvajalec GVO pričel z izgradnjo hišnih priključkov. Gradnja optičnega omrežja se je sicer pričelo julija 2011. Omrožje bo naročnikom omogočilo dostop do sodobnih telekomunikacijskih rešitev, večjih hitrosti interneta, IP telefonije in IP televizije.

Hišni priključki se gradijo povsod tam, kjer so ali tekom gradnje še bodo gospodinjstva za to izrazila interes, kar storijo s podpisom Pogodbe o izgradnji priključka na odprto širokopasovno omrežje, ki jo sklenejo s podjetjem GVO.

Vpogled na izgrajeno hrbtenično omrežje je občanom na voljo preko občinske spletne strani v aplikaciji PISO (http://www.geoprostor.net/PisoPortal), kjer je mogoče natančno gospodinjstva na območju izvedbe projekta.

V občini imamo 602 gospodinjstva (bele lise), ki bodo imela možnost PREDNOSTNE priključitve v prvi fazi, to je takoj po končani izgradnji. Ta gospodinjstva so v aplikaciji označena z rdečini kvadratki.

Cena izgradnje hišnega priključka je za vsa gospodinjstva enaka in bo znašala 192,00 € z DDV-jem.

Pred pričetkom gradnje se bo pri zainteresiranih občanih oglasil predstavnik izvajalca podjetja GVO, s katerim se bodo občani operativno dogovorili o poteku izgradnje hišnega priključka. Soglasja za prekope sosednjih zemljišč zagotovi naročnik sam.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mokronog-Trebelno!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!