Logo MojaObčina.si
DANES
22°C
13°C
JUTRI
21°C
12°C
Oceni objavo

ZIMSKI ARNIČEV POHOD NA RADUHO

Pozdravljeni planinci in ljubitelji narave in gora!

Naše Planinsko društvo Mislinja se že od leta 2016 dalje pridružuje Arničevemu zimskemu pohodu na Raduho. PD Luče ta pohod organizira vsako leto tretjo soboto v mesecu marcu. Tudi letos smo se 16. marca, kljub slabi vremenski napovedi, planinci iz našega društva podali na to pot. Devetim članom je pohod uspel, saj smo imeli lepo vreme, ki je bilo sicer oblačno, a brez padavin. Prav na vrhu nas je pozdravilo nekaj malih snežink, ki so pohod resnično obarvale v zimskega. Naš pohod na Raduho se je začel v Lučah, od koder smo nadaljevali do Planine Art in od tam naprej do vrha. Z vrha smo se vrnili do koče Loka, kjer smo se lahko okrepčali ob toplem čaju, kavici ali tudi ob dobri jedači. Od koče dalje v dolino pa smo že dobili tudi občutek pomladi, saj smo ob poti lahko uživali v čudovitih pogledih na telohe.

Veseli, ponosni in srečni smo se vrnili domov. Ohranili bomo lepe spomine. Sklenili smo, da prihodnje leto zopet gremo…

Lep pl. p., T

Oglejte si tudi