Logo MojaObčina.si
DANES
0°C
-9°C
JUTRI
3°C
-4°C
Oceni objavo

Posledice neurja v Mislinji in zahvala gasilskim društvom

Vreme zadnje dni z obilnimi padavinami in rušilnimi sunki vetra po vsej Sloveniji pušča katastrofalne posledice, tudi naši občini ne prizanaša.

Neurje, ki je besnelo 20. julija je spet podiralo drevesa, odkrivalo strehe ter poškodovalo objekte in cestno infrastrukturo, sprožili so se zemeljski plazovi.

Podrta drevesa so zaprla in ovirala promet na glavni cesti v Hudi Luknji, zvečer so člani domačih gasilskih društev v sodelovanju s PGD Slovenj Gradec očistili cesto in tako poskrbeli za varnost vseh, ki potujejo na relaciji Mislinja – Velenje ali obratno.

Spoštovani gasilci in gasilke, iskrena hvala za vašo nesebično in neutrudno pomoč, za pogum, ki ga izkazujete pri reševanju ljudi in premoženja ter pripravljenost zjutraj, čez dan ali sredi noči priskočiti na pomoč.

Občanke in občani, vas pa pozivam, da v primeru vremenskih ujm poskrbite za svojo varnost in ravnate samozaščitno.

Srečno in vse dobro,

Bojan Borovnik, župan

Oglejte si tudi