Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 23.08.2017

pretežno jasno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 12, ob morju okoli 14 stopinj.
8°C | 25°C
četrtek, 24.08.2017
12°C | 30°C
petek, 25.08.2017
13°C | 30°C
sobota, 26.08.2017
16°C | 32°C
nedelja, 27.08.2017
12°C | 32°C
Opozorila
Torek, 22.8.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
25°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

35. srečanje koroških planincev na Kopah


DOGODKI, DRUŠTVA

| |
13.09.2015      19:02
A A

35. srečanje koroških planincev na Kopah


PD Sovenj Gradec in PD Mislinja sta letos pripravili že 35. tradicionalno srečanje koroških planincev. Prireditev je bila pri Grmovškovem domu na Kopah, sodila pa je v sklop prireditev, ki sta jih OK s Športno zvezo in PZS organizirala pod geslom "Slovenija planinari".


Letos  je bila večja udeležba na srečanju kot prejšnja leta
Letos je bila večja udeležba na srečanju kot prejšnja leta
Deli:

Lepo sončno vreme je v soboto privabilo številne planince s Koroške na letošnje tradicionalno srečanje Koroških planincev. Pred Grmovškovim domom, kjer se je odvijala osrednja prireditev, se je zbrala lepa množica planincev, ki so prisluhnili uvodnim besedam vabljenih gostov. To so bili: predsednik Olimpijskega komiteja, sicer domačin Bogdan Gabrovec, podpredsednik PZS Roman Ponemšek, župan mestne občine Slovenj Gradec Andrej Čas in predsednik Meddruštvenega odbora PZS za Koroško Mirko Tovšak.

 

V uvodnem delu srečanja je spregovoril predsednik MDO-ja in posebej poudaril pomen sodelovanja planinskih društev in s tem planincev s tega območja. Žal se nekatera društva bolj slabo vključujejo v to organizirano obliko povezovanja planincev na regijskem območju. Pri tem še najbolj izstopa PD Prevalje, ki skorajda dosledno bojkotira vse prireditve, ki jih planinci organizirajo na območju Koroške regije. Sicer pa je bila zato udeležba s strani drugih planinskih društev številnejša. Še najboje so se odrezali planinci iz PD Bricnik Muta. To društvo je tudi eno najbolj aktivnih društev na Koroškem, še posebej pa jih je potrebno pohvaliti, ker veliko sodelujejo tudi z najmlajšimi člani. Tako so na Kope prispeli tudi otroci iz OŠ Muta.

 

V nadaljevanju je predsednik MDO-ja Mirko Tovšak še posebej pohvalil vse bolj plodno sodelovanje OK in PZS. Še posebej planinci pozdravljamo pripravo enotnih kriterijev za sofinanciranje športno rekreativne dejavnosti,  tako na državnem nivoju kot tudi v lokalnih skupnostih. Razpisi, ki jih za te namene vsakoletno pripravljajo občine, so dokaj različni, nekatere občine celo onemogočajo prijave na razpise za planinska društva iz sredstev, ki jih namenjajo za športno rekreativno dejavnost. Zato je enotnost sprejema kriterijev in namenov, za katere se ta sredstva uporabljajo, toliko bolj potrebna.

 

Sicer na Koroškem deluje 12 planinskih društev in 5 klubov, ki so povezani v Meddruštveni odbor PD za Koroško. V upravljanju in uporabi imajo koroški planinci 11 planinskih koč, sicer pa je v organizirano obliko planistva vključenih preko 3000 članov. Ob tem je potrebno poudariti, da še najmanj enkrat toliko posameznikov zahaja v gore, čeprav formalno niso vključeni v planinska društva.

 

V nadaljevanju sporeda je spregovoril tudi predsednik Olimpijskega komiteja g. Bogdan Gabrovec, podpredsednik PZS Slovenije g. Roman Ponemšek in župan mestne občine Slovenj Gradec Andrej Čas. V kulturnem sporedu je sodelovala Babnikova godba iz Mislinje, Doliški oktet in Šentiljska klapa, spored pa je povezoval Marjan Križaj.

 

Ob tem srečanju pa so se v večnamenskem objektu Kope odvijale tudi druge aktivnosti. Tako je mag. Matjaž Jež predstavil rastlinstvo in živalstvo na območju Pohorja, predstavila se je tudi znana zeliščarka iz Mislinje Fanika Jeromel, Alpina Žiri, Planinski vestnik in PZS, gorski reševalci pa so predstavili reševanje ponesrečenca na žičnicah ter uporabo defibrilatorja.

 

Ob koncu srečanja so podelili tudi Knafeljčevo priznanje markacistu Francu Gostenčinku iz PD Bricnik Muta, nato pa so se ob lepem sončnem vremenu planinci razšli po pohorskih planjah, kjer je med Kopami in Ribniško kočo na novo urejena tematska planinska pot, ki so jo skupaj gradili RRA za Koroško in markacisti planinskih društev iz MIslinje, Slovenj Gradca in Ribnice na Pohorju.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI PLANINSKO DRUŠTVO MISLINJA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


PLANINSKO DRUŠTVO MISLINJA
PLANINSKO DRUŠTVO MISLINJA
Šolska cesta 34
Tel:040 712 131
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.08.2017 | Kultura
Apnen'ca 2017
23.08.2017 | Kultura
Apnen'ca 2017

Bodite prvi pri oddaji mnenja.