Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

jasno
Danes bo pretežno jasno. Burja na Primorskem bo oslabela in popoldne ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo okoli 15, ob morju in na Goriškem do 20 °C.
1°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
3°C | 21°C
petek, 28.09.2018
5°C | 23°C
sobota, 29.09.2018
10°C | 17°C
nedelja, 30.09.2018
3°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 26.9.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
16°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Slavica Derganc prejela bronasti znak Rdečega ......


DRUŠTVA

| |
23.04.2017      14:36
A A

Slavica Derganc prejela bronasti znak Rdečega križa SlovenijePrejemnica bronastega znaka RKS Slavica Derganc s predsednikom OZRK Novo mesto Marjanom Grahutom
Prejemnica bronastega znaka RKS Slavica Derganc s predsednikom OZRK Novo mesto Marjanom Grahutom
Deli:

Prostovoljka RK in predsednica Krajevne organizacije RK Mirna Peč Slavica Derganc je na aprilskem zboru članov OZRK Novo mesto za svoje prostovoljsko delo prejela bronasti znak RKS.

Mirnopeška krajevna organizacija pod vodstvom Dergančeve, ki je njena predsednica že od l. 2001, ves ta čas zelo uspešno deluje, pri izvajanju programa pa kot predsednica tudi prevzema večji del nalog. Prizadeva si, da s pomočjo aktivistk redno spremlja situacijo socialno šibkih posameznikov in družin v občini ter da se jim nudi finančna in druga pomoč.

Kot poklicna zdravstvena delavka Slavica Derganc daje velik poudarek zdravstveni preventivi. Vsako leto organizira zdravstvena predavanja ter izvaja meritve. Da bi zdravstveno preventivo približali prebivalstvu, predvsem starejšim in bolnim, je v zadnjih letih meritve prenesla na teren- v posamezne vasi in zaselke, kar je bilo pri ljudeh zelo dobro sprejeto. Že več let organizira tudi krvodajalske akcije, s katerimi prebivalstvo še dodatno spodbuja k krvodajalstvu. Z aktivistkami organizira tudi vsakoletno srečanje starejših, skupaj z domačim županom pa vsako leto obiščeta vse mirnopeške 80- letnike  in vse nad 90 let stare občane, ki bivajo doma ali v socialnem zavodu. Spodbuja tudi vključevanje šolarjev v različne programe RK ter pridobiva nove članice za delo v krajevni organizaciji.

»S svojim delom in vodenjem Krajevne organizacije Rdečega križa Mirna Peč pomembno prispeva k uresničevanju poslanstva Rdečega križa ter k ugledu organizacije v kraju,« je zapisano v obrazložitvi  predlagatelja Krajevne organizacije Rdečega križa Mirna Peč. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA MIRNA PEČ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!