Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Ponoči in zjutraj bo zmerno do pretežno oblačno. Predvsem na zahodu so še možne manjše padavine. Po nižinah vzhodne Slovenije bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 10, na Primorskem do 15 °C.
10°C | 17°C
sreda, 17.10.2018
11°C | 18°C
četrtek, 18.10.2018
11°C | 20°C
petek, 19.10.2018
12°C | 20°C
sobota, 20.10.2018
8°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 15.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

ROHNEČI VELIKONOČNI PONEDELJEK V MIRNI PEČI...


ŠPORT

| |
18.04.2017      20:16
A A

ROHNEČI VELIKONOČNI PONEDELJEK V MIRNI PEČIBlagoslov motorjev in motoristov v Mirni Peči 2017. Foto: Luka Piko
Blagoslov motorjev in motoristov v Mirni Peči 2017. Foto: Luka Piko
Deli:

Na praznični velikonočni ponedeljek je v Mirno Peč prihrumelo okrog 7.000 motoristov in motoristk na svojih jeklenih lepotcih vseh znamk in oblik na že 19. vseslovenski blagoslov motoristov in motorjev. K tej številki pa lahko prištejemo še kakih 2.000 obiskovalcev in občudovalcev jeklene lepote na dveh, treh ali štirih kolesih. Središče vasi je bilo tokrat zaprto za promet, zato so motoristi imeli na voljo vse asfaltirane površine za parkiranje.

Namen prireditve ni le srečanje motoristov, temveč vedno znova opozarjati na večjo varnost vseh udeležencev v cestnem prometu. Minulo leto je bilo za motoriste sicer malo manj tragično, saj je v letu 2016  umrlo 24 voznikov enoslednih motornih vozil (26 umrlih v 2015) oz. 8 % manj kot v letu 2015. Padli pa smo na izpitu glede vožnje pod vplivom alkohola. V letu 2016 se je pripetilo 1.870 prometnih nesreč, ki jih je povzročil alkoholiziran udeleženec. Število omenjenih prometnih nesreč se je povečalo za 24 % v primerjavi z letom 2015. V lanskem letu je zaradi alkoholiziranih povzročiteljev prometnih nesreč umrlo 41 udeležencev, 4 več kot v letu 2015.

V priložnostnem kulturnem programu so nastopili člani Društva mirnopeških harmonikašev in ljudske pevke Čebelice, za glasbeni del pa je poskrbel ansambel Mikola. Dobrodošlico v imenu organizatorjev Moto kluba Trebnje in Zveze moto klubov Slovenije je izrekel predsednik ZMKS Leopold Pungerčar, pozdravila pa sta tudi domači župan Andrej Kastelic in župan sosednje trebanjske občine Alojz Kastelic.

Osrednji dogodek pa je bila slovesna sveta maša, ki se je je udeležilo tudi veliko število motoristov in obred blagoslova voznikov motorjev in njihovih sopotnikov ter vseh njihovih vozil. Župnik Janez Rihtaršič je vsem zaželel, da bi se varno podajali na različne poti in se z njih srečno vračali k svojim družinam in se zahvalil za njihov dobrodelni prispevek, namenjen poplačilu stroškov ureditve trga in okolice farne cerkve sv. Kancijana, kjer vsako leto blagoslov tudi poteka.

Na prireditvi so tudi tokrat sodelovali policisti, ki tokrat delujejo predvsem preventivno, njihova navzočnost pa je umirjala promet in posledično prispevala k večji varnosti. Več tisoč glava množica, ki je tudi letos preplavila Mirno Peč, ni ostala ne lačna ne žejna, za kar so poskrbeli domači gostinci in društva.

Sodobni jezdeci in popotniki dobrodošli  tudi prihodnje leto in kdaj vmes, saj si imate v Mirni Peči kaj videti. Obiščite mirnopeške znamenitost tudi kot turisti!

Ljuba Sukovič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Glasilo Občine Mirna Peč? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!