Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.07.2018

pretežno jasno
Zvečer se bo nevihtno dogajanje umirilo, ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju okoli 19 °C.
15°C | 30°C
četrtek, 17.07.2018
16°C | 28°C
petek, 19.07.2018
14°C | 30°C
sobota, 20.07.2018
15°C | 30°C
nedelja, 21.07.2018
18°C | 31°C
Opozorila
Torek, 17.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
30°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Mirnopeški harmonikarji na Bled po rekord


KULTURA

| |
28.05.2017      16:55
A A

Mirnopeški harmonikarji na Bled po rekordMirnopeški harmonikarji so bili na Bledu zanimivi tudi kitajskim turistom.
Mirnopeški harmonikarji so bili na Bledu zanimivi tudi kitajskim turistom.
Deli:

Tretja majska nedelja je na Bled privabila kar 533 harmonikaric in harmonikarjev iz šestih različnih držav. Tako smo se že tradicionalno  tja odpravili tudi člani Društva harmonikarjev Mirna Peč. Praktično ni bilo kotička ob Jezerski promenadi, kjer ne bi bilo moč slišati zvoka harmonike. Prvi so na Bled začeli prihajati že pred deveto uro zjutraj. Na odru so se preko celega dne predstavljale različne harmonikarske skupine, ansambli, glasbene šole. Pravi spektakel se je zgodil točno ob 12. uri, ko so vse harmonike razporejene ob obali Blejskega jezera naenkrat zaigrale Avsenikovo skladbo ''Otoček sredi jezera''. Drugi vrhunec pa je bil ob 14. uri, ko je bila na sporedu povorka vseh harmonik po Jezerski promenadi. Vodila jo je Majči Bobnar, ki je igrala na glavno nagrado, harmoniko Poličar. Po povorki je sledilo žrebanje ter razglasitev največje skupine, najmlajšega in najstarejšega udeleženca. Društvu harmonikarjev iz Mirne Peči tokrat žreb ni bil naklonjen, smo pa zato imeli večje število oboževalcev iz Kitajske.

Nejc Staniša 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Glasilo Občine Mirna Peč? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!