Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 21.05.2018

delno oblačno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo, kakšna popoldanska ploha bo možna predvsem v severni Sloveniji. Pihal bo severovzhodni do jugovzhodni veter, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23, na Primorskem do 26 °C.
12°C | 23°C
torek, 22.05.2018
13°C | 23°C
sreda, 23.05.2018
13°C | 24°C
četrtek, 24.05.2018
14°C | 24°C
petek, 25.05.2018
15°C | 26°C
Opozorila
Ponedeljek, 21.5.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
23°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pavčka in Slaka obiskali upokojenci iz ......


KULTURA

| |
09.05.2017      17:32
A A

Pavčka in Slaka obiskali upokojenci iz Slovenskih KonjicUpokojenci iz Slovenskih Konjic so se poklonili pesniku Tonetu Pavčku in harmonikarju Lojzetu Slaku.
Upokojenci iz Slovenskih Konjic so se poklonili pesniku Tonetu Pavčku in harmonikarju Lojzetu Slaku.
Deli:

Koliko pomenita preminula častna občana občine Mirna Peč pesnik Tone Pavček in harmonikar Lojze Slak v slovenskem prostoru priča tudi dejstvo, da se v vasicah, kjer sta preživljala svojo mladost,  ustavljajo skupine turistov, od šolskih otrok do upokojencev. Tako so danes Šentjurij na Dolenjskem, rojstno vasico pesnika Toneta Pavčka  in Mali Kal, kraj kjer je mladost preživljal harmonikar Lojze Slak, obiskali upokojenci iz Slovenskih Konjic, ki sta jih potem naprej proti Trški gori popeljala vodiča Turistično rekreativnega društva Srce Dolenjske Katja in Damjan. Konjičani so bili navdušeni nad dolenjsko pokrajino, kulturo in gostoljubnostjo, izrazili pa so tudi veliko zanimanje za junijski pohod ob mirnopeškem občinskem prazniku Po poteh Slakove in Pavčkove mladosti.
POVEZAVA: Pavčkov dom v Šentjuriju na Dolenjskem 
Brošura "Pot Slakove in Pavčkove mladosti"

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Glasilo Občine Mirna Peč? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!