Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

oblačno
Zvečer in v prvem delu noči se bodo še pojavljale krajevne plohe in nevihte, nekatere bodo lahko močnejše. V drugi polovici noči se bo vreme prehodno umirilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 24°C
torek, 23.07.2018
17°C | 27°C
sreda, 24.07.2018
15°C | 28°C
četrtek, 25.07.2018
16°C | 28°C
petek, 26.07.2018
16°C | 30°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 18h
Do sredine noči na nedeljo bodo možna krajevna neurja.
17°C
24°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

„RECI (kliram) – naravi DA“


NOVICE

| |
30.10.2017      8:49
A A

„RECI (kliram) – naravi DA“OŠ Toneta Pavčka Mirna Peč
OŠ Toneta Pavčka Mirna Peč
Deli:

Verjamemo v moč zdravega načina življenja. Zavedamo se, da kvaliteta življenja ni povezana zgolj s prehrano in gibanjem, temveč tudi z okoljem v katerem bivamo. Poskrbeti za varno, zdravo in čisto okolje pa je naš skupen cilj. Prepričani smo, da lahko, ne le delček znanja, temveč zavedanje in razmišljanje v skrbi za naše čisto okolje, prenesemo na naše najmlajše.

Namen in cilj projekta: »RECI (kliram) naravi DA«

- Glavni cilj je, da otroci spoznajo, da je čisto okolje več kot pomembno za vsa živa bitja.
-
Otroci se seznanijo v kateri koš sodi steklo, kam embalaža in kam papir.

- Otroci pridobijo izkušnje o tem, kako lahko oni sami vplivajo na naravo in s tem prispevajo k varovanju in ohranjanju naravnega okolja.

- S pripravo scene in prostora z uporabo različnih materialov vzpodbujamo otrokovo ustvarjalnost.

- Cilj same predstave je v spoznavanju in doživljanju žive in nežive narave v vsej njeni raznolikosti ter stalnem spreminjanju.

- Pedagoški kader skupaj z otroci preko praktičnih izkušenj s postavitvijo in pripravo lastne gozdne scene razvijajo predstavo o nastajanju odpadkov ter o pomenu in možnosti predelave.

Možnosti za izvedbo našega projekta je bilo seveda več. Izbiro in načine smo prepustili vzgojiteljicam in učiteljicam. Lahko so organizirali čistilno akcijo, v kateri sodelujejo tudi starši, lahko so otroci v šolo ali vrtec prinesli odpadek (surovino) katera se lahko reciklira, …

Cilj projekta , da se zbere surovine na način, da se očisti okolico šole, vrtca, gozdiček, sprehajalna pot, … pravilno ločijo odpadki ter se jih ponovno uporabi za sceno, ki bo predstavljala gozd je realiziran. Kajti šele takrat se vanj lahko vselijo gozdni prebivalci in predstavijo zgodbo junakinje srake Špele, ki si je želela biti drugačna. Prigode igrive in nagajive srake Špele niso le zabavne, temveč zelo poučne. Otroci so namreč aktivno vključeni že v nastajanje same zgodbe, saj preko praktičnih izkušenj s pripravo in postavitvijo lastne gozdne scene razvijajo predstavo o nastajanju odpadkov ter o pomenu možnosti predelave  - recikliranja surovin. Predstava GOZDNE SRA(č)KARIJE (medved in sraka – EKO gozdna junaka) je fantastična.

Komunala Novo mesto d.o.o. v sodelovanju z Majo Kokol.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mirna Peč!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!