Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, zjutraj se bo dež od vzhoda razširil nad osrednji del države, vmes bo tudi kakšna nevihta. Na zahodu bo ostalo večinoma suho. Zjutraj bo zapihal veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, ob morju okoli 19 °C.
16°C | 26°C
torek, 24.07.2018
15°C | 28°C
sreda, 25.07.2018
16°C | 29°C
četrtek, 26.07.2018
17°C | 29°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Minister Židan obiskal kmetico leta Jelko ......


LOKALNE SKUPNOSTI, DRUŠTVA

| |
07.06.2017      17:46
A A

Minister Židan obiskal kmetico leta Jelko Krivec v ŠentjurijuJelka Krivec, kmetica leta 2016, z ministrom Židanom in predsednico Zveze kmetic Ireno Ule. Foto: Ljudmila Bajc
Jelka Krivec, kmetica leta 2016, z ministrom Židanom in predsednico Zveze kmetic Ireno Ule. Foto: Ljudmila Bajc
Deli:

Danes se je v Šentjuriju na Dolenjskem, kjer je doma aktualna kmetica leta Jelka Krivec, članica Društva podeželskih žena Mirna Peč, trlo obiskovalcev. Jelka je namreč na svoj dom povabila kolegice iz vseh slovenskih društev, vabilu pa se je odzval tudi kmetijski minister Dejan Židan in državna sekretarka Tanja Strniša, predsednica Zveze kmetic Irena Ule, predsednik Kmetijsko gozdarske zbornice Cvetko Zupančič, domači župan Andrej Kastelic, Saša in Marija Pavček (hči in žena pesnika Toneta Pavčka, rojenega v tej vasi) in mirnopeški župnik Janez Rihtaršič. Več kot 150 gostov je prisluhnilo kulturnemu programu v katerem so nastopile domače pevske skupine z gosti, harmonikaši, dramska igralka Saša Pavček pa je recitirala očetove pesmi. Članice Društva podeželskih žena, ki so zelo ponosne na »svojo« kmetico leta, so se odlično izkazale kot sogostiteljice, in tudi tokrat napekle domačih dobrot. Gostje so si ogledali še stalno razstavo pesnika Toneta Pavčka v Pavčkovem domu in cerkvico sv. Jurija v Šentjuriju, zatem pa se odpravili v Mirno Peč, kjer je bila ravno v nedeljo slovesnost ob 100-letnici posvetitve cerkve sv. Kancijana z otvoritvijo novega urejenega trga ob njej, od tu pa jih je pot vodila še na Mali Kal k spomeniku Lojzeta Slaka.

Vse obiskovalke so pohvalile urejenost Jelkine vasi in bile navdušene nad dolenjsko gostoljubnostjo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mirna Peč!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!