Logo MojaObčina.si

Mirna Peč

JUTRI
18°C
-1°C
PON.
17°C
1°C
Deli
2815

Moški pevski zbor Rožmarin pohvaljen za najboljšo izvedbo pesmi

Pokrajinska zveza društev upokojencev Dolenjske in Bele krajine vsako leto organizira revijo pevskih zborov društev upokojencev v različnih krajih. S tem projektom želijo seznaniti javnost o delovanju starejše generacije na področju kulture, predvsem ljubiteljskega petja. Letos so organizirali že 15. revijo, ki se je v začetku maja odvila  v KC Janeza Trdine v Novem mestu.

Nastopilo je 11 zborov s približno 220 pevci. Kot vsako leto se je revije udeležil moški pevski zbor Rožmarin iz Mirne Peči. Moški pevski zbor Rožmarin se je pod vodstvom zborovodje Gorazda Kermca na reviji predstavil s pesmima Tomaža Habeta MORJE MOJA SI LJUBEZEN  in priredbo Zorka Prelovca OJ, DOBERDOB (narodna). Zborovsko petje je ocenjevala strokovna žirija. Po nastopu je strokovna žirija podala vsem zborovodjem pohvale in kritike z namenom izboljšanja zborovskega petja. Moški pevski zbor Rožmarin se je ponovno odlično odrezal in bil s strani strokovne žirije pohvaljen za najboljšo izvedbo pesmi.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!