Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 19.09.2018

jasno
Ponoči bo precej jasno, proti jutru bo ponekod nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 15, na Goriškem in ob morju okoli 17 °C.
14°C | 29°C
četrtek, 20.09.2018
15°C | 28°C
petek, 21.09.2018
15°C | 29°C
sobota, 22.09.2018
14°C | 21°C
nedelja, 23.09.2018
6°C | 20°C
Opozorila
Torek, 18.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Revija Rast aktualna in kritična


KULTURA

| |
07.04.2017      16:45
A A

Revija Rast aktualna in kritičnaRevija Rast vključuje 13 občin.
Revija Rast vključuje 13 občin.
Deli:

Rast, revija za literaturo, kulturo in družbena vprašanja, je že 28 let sinonim za osišče kulturnega in družbeno humanističnega delovanja na območju Dolenjske in Bele krajine. Da se je reviji z resnimi in poglobljenimi prispevki uspelo obdržati v množici najrazličnejših revijalnih eksperimentov, posebno v zadnjih letih, ko je stanje v medijski in kulturni krajini vse prej kot naklonjeno tovrstnim projektom, je vsekakor izjemen dosežek.

V lanskem letu je Rast doživela vsebinsko prenovo in osveženo grafično podobo. Z namenom širjenja kroga sodelavcev, tesnejšega vključevanja piscev z območja dolenjskih in belokranjskih občin ter povečanja tematske raznovrstnosti revije posamezne številke zdaj urejajo različni uredniki, prav tako je vsaka številka izrazito tematsko obarvana. V 2016 so bile izpostavljene teme naslednje: premisleki po zaključenem praznovanju 650-letnice Novega mesta, šport in migracije. Odmevni so bili intervjuji z zgodovinarjem Alešem Gabričem, ilustratorko Majo Kastelic, režiserjem Žigo Vircem, maratonskim plavalcem Martinom Strelom, smučarsko skakalko Majo Vtič in publicistom Janezom Penco, pa tudi ustanoviteljico Društva za razvijanje prostovoljnega dela Branko Bukovec in nekdanjim direktorjem kostanjeviške Galerije Božidar Jakac Bojanom Božičem. Poleg intervjujev in literarnega bloka vsaka izdaja Rasti prinaša tudi obširnejši tematski portret, reportažo in kolumno.

Revija, ki vključuje 13 občin, seveda ostaja zavezana dvema ključnima postavkama: aktualnosti in kritičnosti. Želimo si, da bi bili taki tudi njeni bralci.

 

www.erast.si; kontakt: rast@goga.si, 07/3930801

Letna naročnina znaša 18,80 €.

Mitja Ličen

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Glasilo Občine Mirna Peč? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!