Logo MojaObčina.si

Mirna Peč

JUTRI
13°C
6°C
SOB.
10°C
6°C

Novosti in gradiva glede koronavirusa

Spoštovani!
Na spletni strani Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ),  lahko dostopate do aktualnih in ključnih informacij ter priporočila za zaščito zdravja v zvezi z širjenjem koronavirusom SARS CoV-2 (boleznijo COVID-19). Vse novosti redno osvežujemo in so dostopni na spletni strani https://www.nijz.si/sl/koronavirus-2019-ncov

Situacija, s katero se srečujemo lahko pri ljudeh sproži stiske. Za lajšanje duševnih težav so strokovnjaki zdravstvenovzgojnih centrov in centrov za krepitev zdravja ter drugih zdravstvenih služb v okviru zdravstvenih domov na voljo za brezplačne razbremenilne pogovore ob soočanju s stresom, strahovi ali skrbmi, povezanimi s koronavirusom. Seznam telefonskih kontaktov za nudenje psihološke pomoči v zdravstvenih domovih v epidemiološki situaciji najdete na spletnem naslovu
https://www.nijz.si/sl/strokovnjaki-s-podrocja-dusevnega-zdravja-v-casu-epidemije-koronavirusa-na-voljo-za-brezplacne

Telefonske številke krizne psihološke pomoči v regiji:
ZD Novo mesto izvaja organizirano psihološko pomoč vsak dan od 8.00 do 14.00 na telefonu 031 734 779, od 14.00 do 20.00 na telefonu 030 333 653.
ZD Črnomelj izvaja pomoč vsak delovnik od 8.00 do 18.00 na telefon 030 369 453 ali 030 369 459 oz. e mail: psiholog@zd-crnomelj.si. Pomoč se izvaja za prebivalce celotne Bele krajine (občine Črnomelj, Metlika in Semič).
ZD Krško ima pomoč vsak delovnik (od ponedeljka do petka) od 10.00 do 14.00 na telefon 070 121 493 ali na e mail: psiholog@zd-krsko.si
ZD Trebnje pa izvaja pomoč vsak dan od 11.00 do 15.00 na telefon 030 322 807

Tukaj sta tudi dve povezavi do aktualnih prispevkov za pomoč vsem, ki jim trenutna situacija povzroča stres, strah in tesnobo, ter napotke,
kako te občutke obvladati.
https://www.nijz.si/sl/kako-obvladovati-stres-zmanjsati-obcutke-strahu-panike-in-zaskrbljenosti-zaradi-koronavirusa-covid
https://www.nijz.si/sl/kako-pomagati-svojcem-ali-prijateljem-v-dusevnipsihicni-stiski-v-casu-epidemije

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi