Logo MojaObčina.si

Mirna Peč

JUTRI
8°C
-2°C
SRE.
7°C
-3°C
Deli
2815

IZLET V BEOGRAD

Lep jesenski dan se je naredil, ko smo  mirnopeški  upokojenci prispeli v Beograd, glavno mesto Srbije in nekdanje  naše skupne države Jugoslavije. Najprej smo si ogledali  mestno središče z ulico Kneza Mihajlova,Trg republike, si ogledali stolnico, pravoslavno cerkev, ki je posvečena svetniku Savi. Sprehodili smo se  po najlepšem delu Beograda, po velikem parku Kalamegdana , s katerega je čudovit pogled na  mesto in na sotočje reke  Donave in Save. Ambient starega Beograda pa smo  doživeli,  ko smo se sprehodili  čez Skandarlije ,to je kamnito tlakovana ulica, s tradicionalnimi srbskimi restavracijami, kamor smo odšli na večerjo.  Na mestni tržnici  smo naslednji dan  začutili pravi utrip mesta. Tudi  ogled Dedinj, kjer so rezidence najpomembnejših beograjskih politikov in Hišo cvetja s Titovim grobom, nismo spregledali. Ob povratku  domov smo se odpravili proti Fruški gori, znani po številnih manastirjih in si  najznamenitejšega Kruševdol   tudi ogledali. V etno selu Maradik so nam postregli z znamenitim vojvodinskim paprikašem. Čudovita družba in doživetje.                   

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!