Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno. Burja na Primorskem bo oslabela in popoldne ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo okoli 15, ob morju in na Goriškem do 20 °C.
1°C | 16°C
četrtek, 25.09.2018
4°C | 16°C
petek, 27.09.2018
4°C | 21°C
sobota, 28.09.2018
5°C | 22°C
nedelja, 29.09.2018
10°C | 14°C
Opozorila
Sreda, 26.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Elko Gabrijel praznuje 80 let


NOVICE

| |
19.03.2018      8:33
A A

Elko Gabrijel praznuje 80 letDeli:

Gabrijel (Elko) Obrekar, iz Mirne Peči je praznoval 80 let življenja. Uresničila se mu je dolgoletna  želja, da ob tej priliki izda pesniško zbirko. Pred kratkim je izšla zbirka Moje pesmi od mladosti do zrelih let. Njegove pesmi so izpoved skozi življenje in tudi precej osebno čustveno obravnavane. V rodni  Mirni Peči sta si z ženo Milko, poleg stare domačije, zgradila hišo in ustvarila družino. Njuna zveza še vedno trdno drži. Pred petimi leti sta praznovala 50 obletnico poroke. Elko je bil zaposlen kor prodajalec v Novem mestu. Dolga leta je deloval  v mirnopeški gledališki skupini in tu pustil svoj pečat, za kar mu je občina  podelila plaketo. Društvo upokojencev pa mu je na svojem občnem zboru  za sodelovanje in prispevek k ugledu  društva na kulturnem področju, podelilo priznanje. Ob 80. obletnici smo ga obiskali župan občine Andrej Kastelic,domači predstavnici KORK-a Slavi Drganc in Danica Kramar ter predsednica Društva upokojencev Majda Zagorc in  mu zaželeli še veliko zdravja in ustvarjalne energije.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO UPOKOJENCEV MIRNA PEČ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!