Logo MojaObčina.si

Mirna Peč

DANES
0°C
-3°C
JUTRI
1°C
-4°C
2035

Elko Gabrijel praznuje 80 let

Gabrijel (Elko) Obrekar, iz Mirne Peči je praznoval 80 let življenja. Uresničila se mu je dolgoletna  želja, da ob tej priliki izda pesniško zbirko. Pred kratkim je izšla zbirka Moje pesmi od mladosti do zrelih let. Njegove pesmi so izpoved skozi življenje in tudi precej osebno čustveno obravnavane. V rodni  Mirni Peči sta si z ženo Milko, poleg stare domačije, zgradila hišo in ustvarila družino. Njuna zveza še vedno trdno drži. Pred petimi leti sta praznovala 50 obletnico poroke. Elko je bil zaposlen kor prodajalec v Novem mestu. Dolga leta je deloval  v mirnopeški gledališki skupini in tu pustil svoj pečat, za kar mu je občina  podelila plaketo. Društvo upokojencev pa mu je na svojem občnem zboru  za sodelovanje in prispevek k ugledu  društva na kulturnem področju, podelilo priznanje. Ob 80. obletnici smo ga obiskali župan občine Andrej Kastelic,domači predstavnici KORK-a Slavi Drganc in Danica Kramar ter predsednica Društva upokojencev Majda Zagorc in  mu zaželeli še veliko zdravja in ustvarjalne energije.

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij