Prihajajoči konec tedna se pričenja DP Slovenije v rallyju, v katerem imajo velike načrte tudi v ŠD Gas Kras. Na prvo dirko v Vipavsko dolino prihaja kar 9 njihovih posadk in še ena sovoznica, računajo pa na boj za vrh v kar štirih različnih divizijah. Rally bo potekal v petek in soboto, 9. in 10.maja.
Na 14. Rally Leone Vipavska dolina je prijavljenih 105 posadk. Kar 57 je slovenskih, med njimi jih 9 brani barve ŠD Gas Kras. Najprej na seznamu najdemo Ambroža Kavsa in Nejca Cenčiča (Ford Fiesta Rally3), ki bosta z novim avtom in številko 17 nastopila prvič pri nas in računata na visoko uvrstitev v novi Diviziji 4. Hitro za njima, s številko 19, sta na vrsti Martin Čendak in Jakob Markežič (Opel Corsa Rally4) kot glavna favorita za zmago v Diviziji 2. V skupini vozil s pogonom na en par koles je zasedba kraškega dirkaškega kolektiva tudi sicer najmočnejša. Visoko merita tudi Jernej in Gregor Fakin ter novinca v vrstah društva, lani zelo hitra Alan Pajk in Jaka Cevc (vsi Peugeot 208 Rally4). Na vratih njihovih dirkalnikov bosta številki 24 in 25. Zasedbo dopolnjujeta Kristjan Ravbar in Žan Umek (Citroen C2R2) s številko 45. Klara Slejko bo tudi tokrat sovoznica Domnu Mihevcu v Peugeotu 208 Rally4.
V najmanjši Diviziji 1 se bosta za vrh borila Rene in Aljaž Černigoj (Opel Adam 1,6 cup, številka 55), močno pa je zastopstvo tudi v Diviziji 3. Janko Čebron in Marko Stopar (Mitsubishi Lancer Evo9) sodita med favorite v tej skupini, svojo priložnost pa bodo iskali še Alen Žerjal in Jani Grča (Renault Clio Williams, številka 50) ter Tomaž in debitantka Karin Šuligoj (Fiat Punto 1,8HGT, številka 65).
Rally se bo pričel v petek, 9.maja, ko bo ob 12h na vrsti test Shakedown, ob 18h pa se bo pričela aktraktivna HP1 Superspecial po ulicah Ajdovščine. Ostale hitrostne preizkušnje bodo potekale v soboto, 10,maja, od 7h dalje, na ciljnem odru pa bomo prvo vozilo pozdravili okoli pol osmih zvečer.
VK




