Logo MojaObčina.si

Miren-Kostanjevica

DANES
22°C
16°C
JUTRI
24°C
16°C
4848

Udeleženci čezmejne konference WALKofPEACE na obisku Cerja

Konec novembra je na Mestni občini Nova Gorica potekala čezmejna konferenca strateškega projekta WALKofPEACE v organizaciji Posoškega razvojnega centra in Ustanove »Fundacija Poti miru v Posočju«.

Konferenca prispeva k širitvi znanja o razvoju znamke Pot miru kot pohodniške poti ter evropske pobude Walk of Peace za povezanost vseh bojišč prve svetovne vojne, med katerimi je tudi Park miru na Cerju z največjima znamenitostma Pomnikom miru in jamo Pečinko.

Mednarodno srečanje prinaša možnosti za povezovanje in spodbujanje skupnih aktivnosti med različnimi interesnimi skupinami z namenom dolgoročnega ohranjanja, raziskovanja in predstavitve dediščine prve svetovne vojne.

Na konferenci je prisostvovalo več kot sto slovenskih in italijanskih udeležencev iz številnih inštitucij in organizacij s področij turizma, kulture ter raziskovanja in ohranjanja dediščine, župani in predstavniki občin ter partnerji projekta.

Program konference se je zaključil z ogledom Pomnika Miru na Cerju, kjer je prisotne

sprejel župan Občine Miren - Kostanjevica Mauricij Humar.

 

Povzeto iz sporočila za javnost Posoškega razvojnega centra in Ustanove »Fundacija Poti miru v Posočju«.

 

 

Foto: napisano pri vsaki fotki posebej

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi