Logo MojaObčina.si

Miren-Kostanjevica

JUTRI
34°C
17°C
NED.
34°C
18°C
2477

Zmaga domačina na 4. KRAS KROS TRAIL RUN

Društvo AMKK Ales.ca-racing iz Mirna je v četro organiziralo tekaško prireditev. Od 125 tekačev najhitrejši Boštrjan Pangos iz Mirna

V Mirnu se je v nedeljo odvijala četrta izvedba tekaške prireditve Kras Kros Trail Run. V oblačnem vremenu z rahlim dežjem se je pri nogometnem igrišču zbralo 125 tekačev in tekačic iz Slovenije in Italije. Štirinajst kilometrsko progo s skupaj 300 višinskimi metri vzponov po gozdnih poteh Krasa je najhitreje odtekel domačin Boštjan Pangos, ki si je lepo prednost pritekel že v uvodnem ravninskem odseku. Drugo mesto je s štirimi minutami zaostanka osvojil lanskoletni zmagovalec Janez Klančnik (Olimpija TK), tretje mesto pa je zasedel Denis Štekler (TK Šmarnogorska naveza). V kategoriji žensk je med kar 42 udeleženkami zmagala Varineja Drašler .

 

Organizator je po dogodku zadovoljen nad udeležbo in potekom prireditve: »Število udeležencev po pričakovanjih oz po planu. Vsekakor ima tek potencial, da privabi precej več tekačev kot do sedaj, a nismo še pripravljeni na to. Vesel sem, ko je rekreativni tekač v cilju nasmejan in polen vtisov kljub slabemu vremenu, drsečemu terenu ter utrujenosti. Pogrešam pa večje število aktivnih tekmovalcev saj sklepam, da je Kras Kros zelo dober trening pred pričetkom sezone. Povdariti moram sodelovanje članov Td Cerje in Opajcev pri zagotavljanju varnosti na progi.«

 

Čez en mesec, točneje 10.marca bo društvo AMKK Ales.ca-racing organiziralo še priznani gorskokolesarki mini maraton 7. KRAS KROS MTB.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi