Angel Frančeškin, učenec 5. razreda Podružnične OŠ Kostanjevica na Krasu, je kot državni prvak v kategoriji Rotax Micro Max v sezoni 2021 prejel pokal za doseženo 1. mesto.
Zaradi epidemiološke slike, žal, tudi letos ni bilo svečane prireditve ob podelitvi nagrad za vrhunske dosežke v motošportu. Toda 14. januarja 2022 je prejemnike pokalov za dosežek sprejel Andrej Brglez, predsednik AMZS. Nagrajence je sprejel na sedežu AMZS v Ljubljani. Vsakemu od njih je posebej čestital, mu zaželel še veliko uspehov in dodal: »Prav vi, fantje, ste bodoči predstavniki Slovenije po svetu v motošportu.«
Angel se bo v sezoni 2022, poleg tekmovanja na slovenski državni ravni, udeležil prvenstva Iame X 30 v Italiji. Istočasno pa je pred kratkim postal uradni testni voznik Junior Karting Teama iz zamejstva.
Čestitke, Angel, tudi v imenu uredništva Pomladnih glasov. Želimo ti veliko uspehov v motošportu in tudi na drugih področjih, s katerimi se ukvarjaš. Naj te spremlja sreča, da prideš do želenih rezultatov.
Uredništvo
Foto: iz osebnega arhiva A. Frančeškina



