Vse posadke srečno v cilju in zvrhan koš pokalov za ŠD Gas Kras na 26. Rallyju Poreč minuli konec tedna. Čeprav lov za rezultati ni bil prioriteta, so domov prinesli kar tri zmage v posameznih razredih pokala Mitropa in CEZ prvenstva, ena med njimi pa je bila kar trojna! Odlična popotnica za prvi rally za DP Slovenije čez dva tedna.
Najbolje uvrščena posadka ŠD Gas Kras na dirki sta bila Martin Čendak in Jakob Markežič (Opel Corsa Rally4), ki sta dirko izkoristila za preizkus različnih nastavitev vozila in test pnevmatik. Vseeno sta dirkala odlično in v skupni razvrstitvi zasedla 10. Mesto, v razredu vozil s pogonom na en par koles pa sta osvojila 2.mesto. Le 21 sekund za njima sta bila kot enajsta v cilju Simon in Klemen Rončel (Peugeot 208 Rally4), ki sta v že omenjenih razredih s 3. mestom dopolnila zmagovalni oder kraškega kolektiva. Dirkala sta z enakomernim ritmom, ki sta ga ob koncu še nekoliko povišala. Po treh letošnjih nastopih v regijskem pokalu je Simon zdaj v boju za vrh v konkurenci vozil s pogonom na en par koles.
V cilju sta bila zadovoljna tudi Ambrož Kavs (Ford Fiesta Rally3) in njegov novi sovoznik Enej Bobič. Prvi nastop z novim dirkalnikom se je za hitrega Tolminca končal brez težav in z lepim 2. mestom v CEZ prvenstvu, razred 2, je pa Ambrož pripomnil, da je bilo na spolzkih cesta potrebno zelo paziti, da je avto ostal na cesti. Sicer je bila najvišje, kar na 8. mestu v skupni razvrstitvi zahtevnega rallyja Klara Slejko, ki je bila sovoznica Domnu Mihevcu v Peugeotu 208 Rally4. Ob tem je bila še zmagovalka razreda v CEZ prvenstvu in pokalu Mitropa. Tako je generalka pred pričetkom DP Slovenije v rallyju, ki se pričenja čez dva tedna v Vipavski dolini, uspela vsem in zdaj se je pričelo odštevanje do odhoda v Ajdovščino.
VK



