Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 27.04.2018

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj se bo na severu in v hribovitih krajih na zahodu države pooblačilo. Drugje bo zjutraj še deloma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 15 °C
13°C | 24°C
sobota, 28.04.2018
13°C | 24°C
nedelja, 29.04.2018
9°C | 26°C
ponedeljek, 30.04.2018
11°C | 25°C
torek, 01.05.2018
13°C | 22°C
Opozorila
Sreda, 25.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
24°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Zaključek akcije Vincencijevega koledarja


PROSTOVOLJSTVO

| |
19.12.2016      9:00
A A

Zaključek akcije Vincencijevega koledarja


Na prvo adventno nedeljo, 27. novembra je na Mirenskem Gradu potekalo srečanje prodajalcev Vincencijevega koledarja. S tem dogodkom smo zaključili letošnjo akcijo zbiranja sredstev za pomoč družini brez doma.


Deli:

Predstavniki Društva prostovoljcev Vincencijeve zveze dobrote smo tri mesece vsako nedeljo obiskovali župnije po Sloveniji ter med ljudi prinašali Vincencijev koledar in z njimi delili veselje do življenja, ki ga čutimo pri našem delu. S prošnjo, da nas ljudje podprejo, smo obiskali več kot 150 župnij. Ob zaključku akcije smo čutili hvaležnost za topel sprejem župnikov in ljudi, ki so akcijo velikodušno podprli. Zaključno srečanje smo zato pričeli z zahvalno mašo. 

 

Kapela Gnidovčevega doma že dolgo ni bila tako polna. Ob oltarju se je zbrala pisana druščina: družine z otroki in dojenčki, zakonci, mladi, malo manj mladi in skoraj ne več mladi :) prostovoljci.  Prav tako pisan je bil pogled na adventne venčke, ki smo jih položili pred oltar. Sveto mašo je daroval predsednik Društva prostovoljcev VZD, ki ga sami raje kličemo kar »naš Peter«.  Spodbudil nas je,  naj se v adventu trudimo biti budni in odprti za Božjo besedo, zavzeti v naših odnosih in odgovorni do ljudi v stiski.

Srečanje smo nadaljevali v mladinskih prostorih, kjer nam je Gregor predstavil pregled letošnje akcije. Z nasmehom na obrazu in ploskanjem smo se razveselili rezultatov. Nato smo se razdelili v manjše skupine, kjer smo si podelili izkušnje in razmišljanja ob prodaji. Na dan so prišle številne prigode, ki smo jih med ljudmi doživeli ter različni predlogi, kaj bi lahko glede akcije še izboljšali. Nato smo se spet zbrali skupaj  in si podelili razmišljanja. Poleg ostalih ugotovitev smo si bili še posebej enotni v tem, da smo bili deležni lepega sprejema po župnijah ter da nas akcija povezuje. Srečanje smo zaključili z zakusko in prijetnim druženjem.

Iskrena hvala vsem dobrotnikom, ki z molitvijo in različnimi sredstvi podpirate naše delo. Bog povrni!

Urška Smerkolj in Tjaša Nemec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO PROSTOVOLJCEV VZD? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
30.04.2018 | Družabni dogodki
Tradicionalna postavitev mlajev
02.10. - 28.05.2018 | Šport
Vodena telovadba
04.05.2018 | Ostalo
Družinski večeri
04.05.2018 | Ostalo
Meditacija s Silvanom Spačal
04.05.2018 | Ostalo
Mladinska skupina
05.03.2018 | Šport
PILATES

Bodite prvi pri oddaji mnenja.