Logo MojaObčina.si

Miren-Kostanjevica

JUTRI
23°C
9°C
SOB.
22°C
10°C

PODARIMO UTRIP PRIREDITEV V TEDNU RDEČEGA KRIŽA 8.-15.5.2019

Glede na lepo in uspešno sodelovanje med podružnično šolo Bilje ,vrtcem Bilje in KO Rdeči križ Bilje smo se v odboru KORK odločili ,da je prav ,da te naše otroke nagradimo .Nagrada pa je bila ,da smo jih v petek 10.5.2019 peljali kar poln avtobus na prireditev v Novo Gorico. Prireditev je potekala na Bevkovem trgu v  okviru tedna Rdečega križa. Malčki iz vrtca iz skupine Žabe in učenci iz vseh razredov šole Bilje so si ogledali  pravljico Alje Furlan Polž za polža z prilagojeno vsebino na temo humanosti in prijateljstva. Sodelovali so v delavnicah nudenja prve pomoči ,oživljanja in uporabe defibrilatorja.

Otroci so bili zelo navdušeni in so lepo sodelovali. Res so pokazali,pa čeprav so še majhni ,da jih to zelo zanima .Kar prehitro je minil čas ,ko so se morali vrniti v Bilje. Z nami je bila tudi gospa ravnateljica magistra Nikolaja Munih pa spremljevalke vzgojiteljica Vesna ter učiteljica Petra in inštruktorica Natalija. Da imajo otroci tak posluh in zanimanje za prostovoljstvo in humanost pa se moram zahvaliti prav vsem učiteljicam šole Bilje Tjaši ,Lilijani,Petri,Mateji,Matejki,Nadji, Moniki in inštruktorici Nataliji ter vzgojiteljicam Vesni,Iduni .Iskrena hvala prav vsem,posebno pa gospe ravnateljici Nikolaji Munih,ker nam dovoli ,da sodelujemo z šolo in vrtcem Bilje. Če so si naši malčki vsaj nekaj zapomnili od prikazanega je to za ,nas velik uspeh. Prav je ,da jih že danes vsi skupaj vzgajamo ,da bodo nekoč postali dobri in ljudje z odprtim srcem.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi