Logo MojaObčina.si
DANES
23°C
14°C
JUTRI
25°C
11°C
Oceni objavo

PROSTOVOLJSTVU PRIJAZNA OBČINA 2023

V torek 23.maja se je ob Slovesnem dnevu prostovoljstva v Domu II. Slovenskega tabora v Žalcu odvijala podelitev nazivov Prostovoljstvu prijazna občina.

Občina Miren-Kostanjevica je bila tudi letos po mnenju komisije izbrana kot prostovoljstvu prijazna občina. Naziv je občina uspela potrditi zaradi številnih prostovoljcev, ki so v občini aktivni in vedno pripravljeni priskočiti na pomoč, kar so nam dokazali tudi v lanskem poletnem požaru. V občini se izvajajo razne aktivnosti na področju pomoči na domu, učne pomoči učencem osnovne šole in dijakom,  prav tako pa se je letos civilni zaščiti priključilo dvajset novih mladih članov.

Prav tako je naziv potrdila tudi podružnična osnovna šola Bilje z ekipo prostovoljk, ki aktivno sodelujejo v raznih projektih prostovoljstva.

Celoten dogodek je potekal v dobrem vzdušju, popestril pa ga je šolski orkester iz Žalca.

Oglejte si tudi