Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno in sprva povečini suho. V drugem delu noči se bo povečala možnost za občasne padavine v južni in zahodni Sloveniji. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 11, na Primorskem do okoli 14 °C.
12°C | 22°C
sreda, 17.10.2018
14°C | 21°C
četrtek, 18.10.2018
13°C | 26°C
petek, 19.10.2018
13°C | 25°C
sobota, 20.10.2018
12°C | 25°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
22°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Zaključuje se javna razprava o strategiji ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
26.05.2017      12:03
A A

Zaključuje se javna razprava o strategiji razvoja občineDeli:

V prostorih občine je potekala javna razprava, namenjena vsem zainteresiranim občankam in občanom, o tem, kako se bo razvijala občina Miren- Kostanjevica v naslednjih osmih letih. Župan Mauricij Humar je s sodelavci predstavil predlog dokumenta Vizija in strategija Občine Miren- Kostanjevica 2017 -2015, ki je nastajal od septembra lanskega leta. Rok za oddajo morebitnih dopolnitev in pripomb se sicer izteče 31. maja, pa vendar je razvojni pogled že doslej dobil skozi vse-vključujoč proces priprave široko soglasje različnih deležnikov. To bo tudi prva razvojna strategija občine po 23 letih.

Razvojna strategija vsebuje vizijo, opredeljene 4 strateške prioritete ter nabor 29 konkretnih ciljev ter kar 86 ukrepov. Gre za obsežen dokument, ki ima vse nastavke hitre realizacije zastavljene razvojne poti, poleg navedenega pa vsebuje še pod-dokument, ki natančno opredeli nadaljnje aktivnosti na področju organiziranosti, razvoja in promocije turizma. V predstavitvi dokumenta smo poudarili pomen procesa priprave, ki je že v samem začetku temeljil na vključitvi vseh občank in občanov skozi anketo o zadovoljstvu bivanja v občini, še bolj poglobljeno smo zainteresirane deležnike vključili v delo na interaktivnih delavnicah ter s tem pridobili jasno sliko o tem, kakšno prihodnost si skupaj želimo in pričakujemo v lastni sredini. Nastale ugotovitve smo sproti preverjali na usmerjevalno strateški skupini strokovnjakov v Partnerstvu za razvoj. V sodelovanju z zunanjimi svetovalci in občinsko upravo smo nato pripravili razvojni program ukrepov, kako na področju gospodarstva in kmetijstva, turizma, družbenega življenja ter voda uresničiti zastavljene cilje in začrtane projekte. Dokument Vizija in strategija razvoja Občine Miren- Kostanjevica 2017- 2025 bo stopil v veljavo s potrditvijo na naslednji redni seji občinskega sveta 21. junija 2017.

 

Župan Mauricij Humar: »Vesel sem, da nam je s skupnimi močmi uspelo zastaviti ambiciozno in uresničljivo vizijo razvoja občine. Ob tej priložnosti se zahvaljujem vsem, ki ste tvorno sodelovali pri pripravi dokumenta. Gre namreč za dokument, ki nam bo vsem – občinski upravi, krajevnim skupnostim, društvom, lokalnemu gospodarstvu, družbeno odgovornim posameznikom – služil kot kompas za delo v naslednjih osmih letih. V dokumentu nismo zajeli skupek želja, temveč smo oblikovali niz zavez, kako bomo razvijali občino po meri ljudi. In to se mi zdi najpomembnejše.«.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Miren-Kostanjevica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.10.2018 | Kultura
Potopisno predavanje INDONEZIJA
17.09.2018 | Ostalo
Daj naprej - postani prostovoljec
19.10.2018 | Ostalo
Mladinska skupina

Bodite prvi pri oddaji mnenja.