Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
16°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
18°C
27°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Velik interes občanov za sodelovanje pri ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
15.11.2016      15:26
A A

Velik interes občanov za sodelovanje pri pripravi strategije razvoja občine


Na drugi delavnici z naslovom »Pomen pospeševanja gospodarstva in kmetijstva za prihodnost občine in njenih prebivalcev«, ki je novembra potekala v sklopu priprave strategije Občine Miren-Kostanjevica do leta 2025, je približno 40 sodelujočih razpravljalo o težavah in možnih rešitvah na področju gospodarstva in kmetijstva. V interaktivnih delavnicah so nanizali veliko idej in predlogov za razvoj občine.


Udeleženci so po omizjih razpravljali o težavah, s katerimi se soočajo, in iskali rešitve, kako bi jih lahko v prihodnje z razvojno strategijo občine odpravili.
Udeleženci so po omizjih razpravljali o težavah, s katerimi se soočajo, in iskali rešitve, kako bi jih lahko v prihodnje...
Deli:

Sodelujoči so se na delavnici pogovarjali o treh izzivih, po enem s področja gospodarstva, kmetijstva in investicij. Menili so, da v občini primanjkuje primernih prostorov, kjer bi lahko podjetja zagnala svojo dejavnost, kjer bi imela urejeno vso potrebno infrastrukturo in bi bila cenovno ugodna. Zdaj se namreč soočajo z dragimi najemninami, ki marsikomu preprečujejo oz. onemogočajo začetek samostojne dejavnosti. Podali so tudi ideje o spodbudah za zagon podjetja, saj predvsem mladim primanjkuje zagonskega kapitala. Pogrešajo boljši pretok informacij o raznih razpisih, ki bi bile pregledno zbrane na enem mestu, in možnostih, kje lahko podjetniki pridejo do dodatnih sredstev. Po mnenju sodelujočih na delavnici bi bilo treba poenostaviti pretirano birokracijo in dati več poudarka spodbujanju podjetništva in podjetniške miselnosti že v šolah prek raznih krožkov. Mladim podjetnikom bi bilo treba urediti nek skupen prostor, kjer bi si lahko izmenjevali ideje in informacije po zgledu takoimenovanih coworking centrov.

Želijo si povezovanja v zadrugo

Na področju kmetijstva občani pogrešajo več sodelovanja med posameznimi pridelovalci, zato so večkrat izpostavili potrebo po ustanovitvi zadruge skupaj s sosednjimi občinami. Ta bi skrbela tudi za trženje izdelkov in pridelkov, za kar posameznikom ob vsem delu pogosto zmanjka časa. Želijo si tudi boljšo promocijo in spodbujanja potrošnje lokalno pridelane hrane. Veliko bi lahko naredili že z oblikovanjem zgibanke, v kateri bi bili navedeni vsi ponudniki kmetijskih izdelkov in pridelkov, da bi občani točno vedeli, pri kom lahko dobijo določene pridelke. Zanimiva je bila ideja za postavitev skupnega spletnega mesta, nekakšne virtualne tržnice, kjer bi lahko vsak ponujal viške pridelkov in izdelkov. Predlagali so, da bi bilo potrebno že otroke v vrtcih in osnovnih šolah seznanjati s kmetovanjem. Omenjena je bila problematika pridobivanja dovoljen za postavitev enostavnih kmetijskih objektov na kmetijskih zemljiščih. Strinjali so se še, da je velik problem v občini zaraščanje  in razdrobljenost kmetijskih površin ter visoke najemnine. Nujna je po mnenju udeležencev tudi ureditev poplavnih območij ob reki Vipavi.

Enakomeren razvoj telekomunikacij nujen za razvoj občine

Napredek občine v zadnjih letih na področju večjih investicij, predvsem v ureditev cest in kanalizacijo, so ocenili kot dober. V prihodnje pa si želijo predvsem bolj enakomernega razvoja telekomunikacijskega omrežja, ki je nujno potreben za gospodarski in splošen razvoj občine, novega kulturnega doma in več rekreativnih objektov ob reki Vipavi.

Foto: Sara Vatovec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Miren-Kostanjevica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
01.06. - 30.06.2017 | Šport
BALINARSKI TURNIR ENOJK ŠD KRAS OPATJE SELO
01.07.2017 | Kultura
Cikel koncertov ob devetdeseti obletnici kacinovih orgel
01.07.2017 | Kultura
Poletni pevski večer v Lipi
01.07. - 02.07.2017 | Družabni dogodki
Praznik KS Temnica
03.07.201 | Šport
SPOMINSKI POHOD NA TRIGLAV
07.07.2017 | Kultura
Astronomski večer ob glasbi
01.06. - 30.06.2017 | Šport
BALINARSKI TURNIR ENOJK ŠD KRAS OPATJE SELO
01.07.2017 | Kultura
Cikel koncertov ob devetdeseti obletnici kacinovih orgel
01.07.2017 | Kultura
Poletni pevski večer v Lipi
01.07. - 02.07.2017 | Družabni dogodki
Praznik KS Temnica
02.07.2017 | Umetnost
Opajski večeri pod zvezdami - Zvoki kitar na Opajskem placu

Bodite prvi pri oddaji mnenja.