Logo MojaObčina.si
DANES
19°C
10°C
JUTRI
16°C
6°C

Podaljšana javna obravnava Načrta sanacije poškodovanih gozdov v požaru na Goriškem Krasu

Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano je podaljšalo rok za oddajo pripomb na Načrt sanacije poškodovanih gozdov v požaru na Goriškem Krasu, na katerega lahko prebivalci in drugi zainteresirani podajo svoje pripombe. Podaljšan rok se izteče 13. 12. 2022.

Vse gradivo je dostopno na

Predlog načrta sanacije poškodovanih gozdov v požaru na Goriškem Krasu, od 15. julija do 29. julija 2022 (gov.si)

Elektronski naslov za pošiljanje pripomb je gp.mkgp@gov.si.

(Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, Direktorat za gozdarstvo in lovstvo, Dunajska 22, 1000 Ljubljana)

Besedilu Načrta so dodane tudi karte, s katerih je razvidno kje je predvidena obnova gozda, kje in kakšna je predvidena gozdna in protipožarna infrastruktura in drugo. Prvi del pripomb na Načrt so izdelovalci že prejeli. Velik del jih izhaja iz dejstva, da objavljeni Načrt obravnava potrebe gospodarjenja z gozdovi brez upoštevanja drugih funkcij, ki jih Kras ima za prebivalce in obiskovalce.

KS Temnica in drugi prebivalci KrasaVšečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi