Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.09.2018

jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju okoli 11°C.
6°C | 20°C
sreda, 24.09.2018
16°C | 21°C
četrtek, 26.09.2018
3°C | 19°C
petek, 27.09.2018
2°C | 25°C
sobota, 28.09.2018
8°C | 28°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Vokalna skupina Chorus '97 Miren sodelovala v ......


KULTURA

| |
11.08.2017      8:50
A A

Vokalna skupina Chorus '97 Miren sodelovala v operiDeli:

V začetku sezone 2016/17 je umetniško vodenje skupine Chorus '97 iz Mirna prevzel priznani pevec in glasbeni pedagog Vladimir Čadež. Novo sodelovanje je prineslo nove povezave in sredi sezone je pevce obiskal operni pevec Zdravko Perger, ki s svojo agencijo Figaro d.o.o. organizira koncerte in operne predstave. Te predstave niso na klasičnih prizoriščih, ampak se izvajajo v poletnem času na prostem v različnih krajih po Sloveniji. Vokalni skupini Chorus je ponudil sodelovanje v operni predstavi Seviljski brivec  Gioacchina Rossinija, kar so pevci z veseljem sprejeli.

Sledile so večmesečne priprave, najprej osvojitev pevskih vložkov moškega zbora. Kasneje smo ugotovili, da je to še najlažji del. Približno mesec dni pred predstavo smo dobili kostume, se spoznali z opernimi solisti, s katerimi smo skupaj nastopili, ter z dirigentom Igorjem Švaro. Več vikendov smo posvetili tem pripravam, ki so se stopnjevale do generalke skupaj z orkestrom v operni hiši v Ljubljani. Šele tam smo v polnosti začutili čar, pa tudi zahtevnost operne igre, ki je bila za nas začetnike na tem področju verjetno najtežji zalogaj. Pevci, vajeni statičnega nastopanja pred zborovodjem, smo se morali preleviti tudi v igralce, ki pa morajo ves čas paziti na dirigenta, ki stoji pred orkestrom in ima najvažnejšo vlogo pri vsej predstavi.

8. julija je bil za skupino Chorus »operni krst« v Metliki, kjer se je operna predstava prvič odvila. Dogodek je bil pomemben tudi zato, ker se je zadnja operna predstava v Metliki zgodila pred štiridesetimi leti, zato je bila tokratna deležna posebne pozornosti prebivalstva, pa tudi medijev.

Druga predstava 15. julija v Šempetru pri Gorici je pomenila enega od vrhuncev »Poletja na placu«, hkrati pa tudi priložnost, da se predstavimo domačemu občinstvu. Predstava je kljub sunkom burje, ki je sproti po svoje »prirejala« sceno, odlično uspela, kar so potrdili tudi številni udeleženci, ki so napolnili razprodani prireditveni prostor.

 

Robert Petejan

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Miren-Kostanjevica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!