Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

jasno
Danes se bo od severozahoda povečini delno zjasnilo, le po nižinah osrednje in jugovzhodne Slovenije bo ostalo precej nizke oblačnosti. Predvsem ponekod v vzhodni Sloveniji bodo sprva še občasne padavine. Burja na Primorskem bo slabela in do večera ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 14 °C.
5°C | 15°C
nedelja, 19.11.2017
0°C | 13°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 13°C
torek, 21.11.2017
2°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
6°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 18.11.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
15°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Vokalna skupina Chorus '97 iz Mirna na ......


KULTURA, DRUŠTVA

| |
20.10.2015      19:08
A A

Vokalna skupina Chorus '97 iz Mirna na zborovskem festivalu v NiciDeli:

Že deseto leto zborovski navdušenci v Nici na Azurni obali, zbrani v združenju »Les Voix de Nice« prirejajo zborovski festival z mednarodno zasedbo, ki se ga udeležujejo zbori iz vse Evrope.

V dneh od 15. do 18. oktobra letos se je festivala udeležila Vokalna skupina Chorus '97 iz Mirna pod umetniškim vodstvom Laure Winkler Klanjšček. Na odprtju festivala so se vsi zbori, ki so prišli iz Norveške, Finske, Nemčije, Švice, Italije, Madžarske, Romunije, Slovenije in Francije medsebojno predstavili s krajšim programom pesmi v veliki dvorani Konservatorija v Nici.

Sledila sta še dva pevska večera, in sicer v petek koncert v cerkvi Saint Roch skupaj s še tremi zbori ter v soboto zaključna prireditev v katedrali Sainte Réparate, kjer je nastopilo vseh deset gostujočih zborov in gostitelj, zbor Les Voix de Nice. Na koncu programa je katedralo od strehe do tal zatresla mogočna Händlova Canticorum jubilo iz oratorija Jozue iz 400 grl prisotnih pevcev.

Po programu organizatorja so si pevci z vodičem ogledali Nico, zapeli v cerkvi Notre – Dame, v prostem času pa raziskovali zanimivosti mesta in okoliških krajev, ki jih na Azurni obali ne manjka.

Robert Petejan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO CHORUS'97 MIREN? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


DRUŠTVO CHORUS'97 MIREN
DRUŠTVO CHORUS'97 MIREN
MIREN 129
Tel:

Bodite prvi pri oddaji mnenja.