Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.10.2018

delno oblačno
Ponoči bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo delno jasno, na jugu bo več oblačnosti. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja, drugod severovzhodnik.
5°C | 19°C
sreda, 24.10.2018
9°C | 22°C
četrtek, 25.10.2018
6°C | 19°C
petek, 26.10.2018
11°C | 20°C
sobota, 27.10.2018
13°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
19°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Večer pod lipo


KULTURA

| |
19.07.2018      15:49
A A

Večer pod lipo



Deli:

Tudi letos so pevci Moškega pevskega zbora Anton Klančič sezono zaključili s koncertom v domačem kraju. Tokrat so nas povabili pod lipo na dvorišče OŠ Miren. Pod taktirko domačina Mateja Petejana so obiskovalcem predstavili obsežen repertoar, ki so ga izvajali v sezoni 2017/2018.
Navdušenci klasičnega zborovskega petja so na svoj račun prišli v prvem delu koncerta, ko so lahko prisluhnili zborovskim skladbam s katerimi so pevci nastopali tudi na revijah Primorska poje, Reviji pevskih zborov Goriške, Reviji občinskih pevskih zborov,…
V drugem delu so pevci občinstvo navdušili z repertoarjem dalmatinskih in popularnih skladb ob inštrumentalni spremljavi, manjkal ni niti gospel. Jure Malič, nepogrešljivi član zbora, je za zbor priredil znano gospel skladbo »I'm gonna sing till the spirits moves in my heart« v ritmično in harmonično zahtevno zborovsko skladbo, ki so jo premierno izvedli prav na tem koncertu.
Za posebno vzdušje sta poskrbela Bojan Faganeli in Matevž Lapajne z odličnimi solističnimi vložki. Piko na i pa je dodala še inštrumentalna spremljava Mateja Petejana, Aneja Petejana in Jureta Maliča.
V tretjem, neuradnem, delu koncerta so s ploskanjem in petjem sodelovali tudi poslušalci. Vesela pesem ob zvokih klavirja, harmonike, kitare in trobente se je razlegala do poznih večernih ur.
Fantje iz Moškega pevskega zbora Anton Klančič so ponovno obogatili kulturno dogajanje v našem kraju. Med nastopom izžarevajo mladostno energijo, čuti se povezanost in prijateljstvo med pevci, sigurno je tako tudi na vajah. Dokazali so, da so pravi »multipraktiki« z različnimi talenti, kot v šali zase sami rečejo. V petju in druženju neizmerno uživajo, zato medse vabijo nove člane, ljubitelje petja.

Sonja Cijan




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Miren-Kostanjevica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2018
Danes ni dogodkov.
27.10.201 | Šole in vrtci
Indijanske počitnice na Debelem rtiču
29.10.2018 | Tečaji in delavnice
Predavanje »S ko-RAKom do zdravja«
31.10.2018 | Umetnost
Seljanska noč čarovnic

Bodite prvi pri oddaji mnenja.