Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
14°C | 17°C
torek, 23.10.2017
8°C | 17°C
sreda, 24.10.2017
4°C | 20°C
četrtek, 25.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
14°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

UTRIP SRCA V MAJSKEM VEČERU


KULTURA, OBČINSKE, DRUŠTVA

| |
27.05.2015      15:21
A A

UTRIP SRCA V MAJSKEM VEČERUDeli:

Ljubiteljstvo in prostovoljstvo imata v svetu čedalje večji delež in s tem tudi vpliv na družbeno dogajanje. In tudi na naših tleh je tako.

V Sloveniji je potekal teden ljubiteljske kulture od 15. do 24. maja 2015. Častni pokrovitelj je bil predsednik Republike Slovenije – Borut Pahor, kar kaže na veliko priznanje vsem udeležencem ljubiteljske kulture.

Osrednja prireditev v naši občini v tem tednu je bila 22. 5. na Mirenskem gradu. Slavnostni govornik je bil župan Občine Miren - Kostanjevica Mauricij Humar. V svojem nagovoru je spomnil, da imamo v občini veliko število društev. Najbrž ni večje vasi v občini, ki ne bi imela kulturnega društva. Ti pripravljajo pestre kulturne dogodke: od krajših spominskih slovesnosti, oživljanja vaške tradicije, potopisnih predavanj do obsežnih prireditev, ki bi bile v čast tudi večjim občinam. In občani se z veseljem udeležujejo prav vseh.

Prireditev na Gradu je bila preplet petja in recitacij na temo ljubezni. Prav ljubezen je tista, ki prinaša v človeško življenje vse odtenke čustev. Droben trepet, veliko hrepenenje, obup, žalost, neskončno upanje, občutek ljubljenosti, sprejetosti.

Pevski zbor Chorus '97 je pod vodstvom Laure Winkler Klanjšček občuteno pel ljubezenske pesmi slovenskih avtorjev besedil, kot so Gregorčič, Aškerc, Kosovel, Minatti. Tudi uglasbili so jih Slovenci, na primer Radovan Gobec, Viktor Mihelčič, Ambrož Čopi. Tokrat sta se prepletali glasba in slovenska lirika  –oboje na temo ljubezni. Pa niso bile samo znane pesmi, kot je Minattijeva Nekoga moraš imeti rad. Elvira Brumat Medvešček je govorjeni del izvezla s pesmimi, ki segajo od Prešerna do ženske poezije z Lili Novy in sodobnih pesnikov, kot sta Pavček in Strniša. Besedila so interpretirali člani Kulturnega društva Stanko Vuk Miren – Orehovlje (Mojca Dolinšek, Ksenja Cotič, David Olivo, Lea Petejan, Ines Perdec). Prireditev je vodila Tanja Arčon.

besedilo: Marta Pavlin

fotografije: Tadej Petejan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO DRUŠTVO STANKO VUK Miren - Orehovlje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.