Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
15°C | 32°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
15°C
32°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

UTRIP SRCA V MAJSKEM VEČERU


KULTURA, OBČINSKE, DRUŠTVA

| |
27.05.2015      15:21
A A

UTRIP SRCA V MAJSKEM VEČERUDeli:

Ljubiteljstvo in prostovoljstvo imata v svetu čedalje večji delež in s tem tudi vpliv na družbeno dogajanje. In tudi na naših tleh je tako.

V Sloveniji je potekal teden ljubiteljske kulture od 15. do 24. maja 2015. Častni pokrovitelj je bil predsednik Republike Slovenije – Borut Pahor, kar kaže na veliko priznanje vsem udeležencem ljubiteljske kulture.

Osrednja prireditev v naši občini v tem tednu je bila 22. 5. na Mirenskem gradu. Slavnostni govornik je bil župan Občine Miren - Kostanjevica Mauricij Humar. V svojem nagovoru je spomnil, da imamo v občini veliko število društev. Najbrž ni večje vasi v občini, ki ne bi imela kulturnega društva. Ti pripravljajo pestre kulturne dogodke: od krajših spominskih slovesnosti, oživljanja vaške tradicije, potopisnih predavanj do obsežnih prireditev, ki bi bile v čast tudi večjim občinam. In občani se z veseljem udeležujejo prav vseh.

Prireditev na Gradu je bila preplet petja in recitacij na temo ljubezni. Prav ljubezen je tista, ki prinaša v človeško življenje vse odtenke čustev. Droben trepet, veliko hrepenenje, obup, žalost, neskončno upanje, občutek ljubljenosti, sprejetosti.

Pevski zbor Chorus '97 je pod vodstvom Laure Winkler Klanjšček občuteno pel ljubezenske pesmi slovenskih avtorjev besedil, kot so Gregorčič, Aškerc, Kosovel, Minatti. Tudi uglasbili so jih Slovenci, na primer Radovan Gobec, Viktor Mihelčič, Ambrož Čopi. Tokrat sta se prepletali glasba in slovenska lirika  –oboje na temo ljubezni. Pa niso bile samo znane pesmi, kot je Minattijeva Nekoga moraš imeti rad. Elvira Brumat Medvešček je govorjeni del izvezla s pesmimi, ki segajo od Prešerna do ženske poezije z Lili Novy in sodobnih pesnikov, kot sta Pavček in Strniša. Besedila so interpretirali člani Kulturnega društva Stanko Vuk Miren – Orehovlje (Mojca Dolinšek, Ksenja Cotič, David Olivo, Lea Petejan, Ines Perdec). Prireditev je vodila Tanja Arčon.

besedilo: Marta Pavlin

fotografije: Tadej Petejan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO DRUŠTVO STANKO VUK Miren - Orehovlje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.