Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.10.2018

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne bo po nižinah megla. Šibka burja na Primorskem bo popoldne prehodno ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 21, na Primorskem do 24 °C.
10°C | 24°C
nedelja, 21.10.2018
11°C | 18°C
ponedeljek, 22.10.2018
6°C | 20°C
torek, 23.10.2018
6°C | 19°C
sreda, 24.10.2018
9°C | 22°C
Opozorila
Sobota, 20.10.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Spremenjen delovni čas knjižnice v Biljah


KULTURA

| |
29.08.2018      15:53
A A

Spremenjen delovni čas knjižnice v Biljah


Miren, 28. avgust 2018 – Krajevna knjižnica v Biljah, ki je del Goriške knjižnice Franceta Bevka, bo od 1. septembra dalje delovala po novem urniku, in sicer bo odprta ob sredah od 15. do 18. ure in ob petkih od 9. do 12. ure.


Deli:

Biljenska knjižnica, ki se nahaja v prenovljenih prostorih prvega nadstropja stavbe, v kateri delujeta še krajevna skupnost in banka, razpolaga z več kot 10.000 enotami gradiva. Na knjižnih policah so od slikanic za najmlajše do otroške in mladinske literature ter različnih žanrov knjig za odrasle, razne publikacije, strokovna literatura ... Župan Občine Miren - Kostanjevica Mauricij Humar je zadovoljen, da se ne le ohranja, ampak tudi nadgrajuje kakovost življenja in dogajanja na podeželju: »Knjižnice so prostor za srečevanje in druženje, z daljšim delovnim časom pa bomo omogočili obisk še večjemu krogu občanov, s čimer spodbujamo bralno kulturo.« Spomnimo, da se je bogata bralna dejavnost v Biljah začela že leta 1892 z ustanovitvijo Kmetskega bralnega društva. Leta 1963 je vodenje knjižnice prevzel Ivan Komel in zanjo skrbel kar več kot pol stoletja. Zdaj pa bo strokovno delo v knjižnici opravljala tudi bibliotekarka iz Goriške knjižnice Franceta Bevka. Več zanimivosti o knjižnici lahko preberete tudi na www.gkfb.si. Dodajmo, da si gradivo v knjižnici lahko brezplačno izposojajo otroci in mladina do 18. leta starosti, starejši nad 80 let, uporabniki s statusom invalida, brezposelni in prejemniki socialne pomoči ter člani ZBDS. Letna naročnina za zaposlene znaša 16 evrov, medtem ko je za dijake nad 18 let, študente in upokojence polovična, torej 8 evrov.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Miren-Kostanjevica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.