Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
9°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
8°C | 22°C
petek, 20.10.2017
10°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 21°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Slovenski otroški zbor na Mirenskem gradu


KULTURA

| |
29.07.2014      16:38
A A

Slovenski otroški zbor na Mirenskem graduDeli:


Slovenski otroški zbor je projektni zbor, ki se tradicionalno, vsako leto konec junija, zbere v Zavodu sv. Stanislava v Ljubljani. Nadarjenim pevcem nudijo priložnost, da nadgradijo svoje zborovske izkušnje, pevsko znanje in glasbeno razgledanost v izvajanju različne in zanimive zborovske glasbe. Letos se je 76 mladih pevcev iz vse Slovenije in zamejstva, starih med 9 in 15 let, ob najrazličnejših družabnih, športnih, jezikovnih in umetniških aktivnostih, teden dni družilo z izbranimi mladimi pevci in vrstniki iz vse Slovenije, predvsem pa so prepevali.

Teden so zaključili z dvema koncertoma, prvi je bil v torek, 1. julija 2014 ob 19h v cerkvi Žalostne matere Božje na Mirenskem gradu, že naslednji dan pa v dvorani Marjana Kozine v Slovenski Filharmoniji.

Umetniški vodja SOZ-a je pedagog, zborovodja in skladatelj Damijan Močnik, letos pa so ga vodili dirigenti, ki so se že izkazali na slovenski in mednarodni zborovski sceni: Martina Batič, Nadja Janežič in Sebastjan Vrhovnik. V tednu dni so se naučili kar 13 skladb slovenskih in tujih skladateljev, med drugim Jenkovo pesem "Na tujih tleh", Merkujevo ljudsko "Nano ščeričico", Privškovo "Letalo vlak", Mendelssonovo "Veni Domine". Zelo je navdušila Gobčeva priredba za mladinski zbor "Ribniška". Poskrbeli so tudi za bolj rockovske duše, v angleščini so zapeli priredbo Metallice "Nothing else matters", za ljubitelje eksotike pesem v japonskem jeziku in še in še… Zaključili so s »himno« "Ko se smeješ".

Slovenski otroški zbor je privabil številčno publiko, ki je uživala ob nežnih otroških glasovih. Na koncertu v polni cerkvi Žalostne Matere Božje na Mirenskem gradu je vladala zelo pozitivna energija, smeh, veselo vzdušje, ki ga lahko pričarajo le nežni ubrani otroški glasovi.

Mlade pevce je v našem kraju gostilo KD Stanko Vuk Miren – Orehovlje, ki je poskrbelo za organizacijski del koncerta.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO DRUŠTVO STANKO VUK Miren - Orehovlje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.