Logo MojaObčina.si
DANES
22°C
17°C
JUTRI
21°C
16°C
Oceni objavo

Primorska poje zadonela tudi v Opatjem selu

Prvič v zgodovini je po 53 letih, odkar se revija odvija, zadonela pesem Primorske poje tudi v Opatjem selu. Revija, ki so jo domačini lepo sprejeli, je gostila predvsem zbore iz domače občine. Predstavila sta se ženski in moški pevski zbor domačega društva - Prosvetnega društva ˝KRAS˝ Opatje selo, poleg njiju pa še Vokalna skupina GLAS iz Bilj, Moški pevski zbor Anton Klančič iz Mirna, Ženska vokalna skupina Vogrinke z Vogrskega ter Vokalni ansambel Reunion iz Solkana.

Pevce in številno publiko je v nagovoru pozdravil podpredsednik Zveze pevskih zborov Primorske, g. Saša Prinčič.

Domača zbora sta se ob tej priložnosti poklonila tudi dvema bivšima zborovodjema, ki sta pustila neizbrisen pečat v Opatjem selu. To sta Just Marušič in Anton Klančič - Antek, ki sta zbor vodila pred sedanjim zborovodjem Pavlom Pahorjem.

In kot je rekel povezovalec večera Jakob Marušič: "Primorska je pela, ko se peti ni smelo. Primorska je pela! In Primorska poje tudi dandanašnji. Primorska bo pela! Tudi v prihodnje. Zagotovo bomo peli tudi v Opatjem selu."Oglejte si tudi