Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.10.2018

delno oblačno
Ponoči se bo od severovzhoda pooblačilo, zjutraj bo ponekod v vzhodni Sloveniji že rahlo deževalo. Na Primorskem bo spet zapihala burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 4 do 9, ob morju in v Vipavski dolini okoli 11 °C.
11°C | 18°C
torek, 22.10.2018
6°C | 20°C
sreda, 23.10.2018
6°C | 19°C
četrtek, 24.10.2018
9°C | 22°C
Opozorila
Sobota, 20.10.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
18°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Poletni pevski večer Okteta Rožmarin v Lipi


KULTURA

| |
26.07.2018      15:05
A A

Poletni pevski večer Okteta Rožmarin v LipiDeli:

 

Oktet Rožmarin je pod umetniškim vodstvom Katje Bajec v zadnjem junijskem večeru organiziral zdaj že tradicionalni zaključni koncert z nazivom Poletni pevski večer v Lipi. V družbi Mladinskega pevskega zbora Kras Opatje Selo, Ženskega pevskega zbora Glas Zarja iz Sel na Krasu in Noneta Brda je ubrano zazvenela pesem pri štirni ob Vaškem domu v Lipi. Številnim poslušalcem je pričarala lep glasbeni večer, ki se je nadaljeval s prijetnim druženjem med pevci, vaščani in poslušalci od drugod.

Oktet Rožmarin sestavljajo fantje s spodnjega Krasa in okolice Komna. Repertoar obsega slovenske narodne in avtorske pesmi, posegajo tudi po delih tujih skladateljev; v dobri družbi ali pa za presenečenje slavljencu z veseljem zapojejo tudi znane dalmatinske pesmi.

Sodelujejo na raznih prireditvah v matični Občini Miren - Kostanjevica in drugod po Sloveniji, kmalu pa se nameravajo odzvati tudi na povabila iz tujine. Po pestri sezoni, polni raznovrstnih nastopov in koncertov, so nazadnje sredi junija na povabilo Jurovskega okteta z veseljem zapeli v družbi sedmih oktetov in malih vokalnih skupin na tradicionalnem srečanju oktetov v Jurovskem Dolu v Slovenskih goricah in ponesli primorsko pesem na drugi konec Slovenije.

 

Katja Bajec
Foto: Nataša Kolenc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Miren-Kostanjevica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.