Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.04.2018

jasno
Ponoči in zjutraj bo jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 5 do 12 °C.
10°C | 24°C
torek, 23.04.2018
10°C | 23°C
sreda, 24.04.2018
12°C | 25°C
četrtek, 25.04.2018
10°C | 25°C
petek, 26.04.2018
12°C | 23°C
Opozorila
Sobota, 21.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
24°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

DO RE MI, ko pesem zariše spomin v srce


KULTURA

| |
30.01.2018      8:12
A A

DO RE MI, ko pesem zariše spomin v srceDeli:

Tako kot leto, ki raste z meseci, tako mladi pevci rastejo s pesmijo, ki zariše spomin v srce. Spomin, ki nenehno vabi, da se spet srečamo in skupaj zapojemo. Tako je bilo na že peti reviji otroških in mladinskih pevskih zborov iz naše občine z naslovom DO RE MI v Biljah. Naj spomnim, da smo v teh letih stkali prijateljske vezi tudi z gostujočimi zbori in sicer Veseljaki iz Doberdoba, OPZ Emil Komel iz Gorice, Zbor OŠ Solkan, zbor OŠ Renče Bukovica. Letos so se zborom pridružile še deklice, ki so predstavile twirling dejavnost na OŠ Miren..

Otroci so kot pisani baloni, ki so krasili oder. Spontani, polni veselja in domišljije in hkrati tako navihani, da se nam lahko hitro izmuznejo iz rok. Ja, lahki so kot balončki, zato ker so iskreni, ker največ resnic na tem svetu izgovorijo prav otroci. Njihovi mali otroški obrazki z zvedavimi očmi, polni pevske vneme so kot magnet, ki v dvorano vselej pritegne množico poslušalcev. Z aplavzi smo  spodbujali mlade pevce in uživali v tem, kar so nam predstavili.

Največja zahvala gre zborovodjem, ki s svojim potrpežljivim pristopom in strokovnostjo uspejo pripraviti živahne pevce, katerim zbranost stalno uhaja, za nastop na odru in pred publiko.

Vedno k besedi povabimo tudi župana naše občine, gospoda Mauricija Humarja, ki je velik ljubitelj petja in nas podpira že vseh pet let. Pri organizaciji nam prisluhne Občina Miren – Kostanjevica, prav tako OŠ Miren, ki nam odstopi prostore v šoli, kjer lahko otroci vadijo pred nastopi. Letos so v šolski kuhinji poskrbeli za odlično pogostitev nastopajočih.

Ne smemo pa pozabiti naših zvestih pomočnikov, ki jih na odru ne vidimo. To so pridne biljenske žene, ki nam pomagajo pripraviti dvorano, tonski tehniki in vsi ostali, ki pripomorejo k organizaciji.

V dvorani smo se počutili še bolj prijetno tudi zato, ker smo jo okrasili s pisanimi baloni, ki so nam jih priskrbeli in napolnili s helijem v podjetju Neplast d.o.o. iz Mirna. Prav balonov so bili na koncu prireditev otroci najbolj veseli.

Vsem nastopajočim čestitamo za nastope. S petjem in plesom so nam polepšali večer. Prav vsi si želimo še takih prijetnih druženj ob glasbi in že pričakujemo nov, šesti DO RE MI.

Mojca Dolinšek in Sonja Cijan

Foto Dean Cijan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO DRUŠTVO STANKO VUK Miren - Orehovlje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.04.201 | Družabni dogodki
KRAJEVNI PRAZNIK
21.04.201 | Šport
MEDNARODNI TURNIR Z DOBRODELNO NOTO
25.04.2018 | Ostalo
Meditacija s Silvanom Spačal
30.04.2018 | Družabni dogodki
Tradicionalna postavitev mlajev

Bodite prvi pri oddaji mnenja.