Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.09.2018

jasno
Ponoči se bo povsod razjasnilo, ponekod po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18 °C.
14°C | 30°C
sobota, 22.09.2018
18°C | 22°C
nedelja, 23.09.2018
10°C | 26°C
ponedeljek, 24.09.2018
13°C | 27°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Ogledalo, povej... komedija za male in velike


KULTURA

| |
07.02.2018      20:05
A A

Ogledalo, povej... komedija za male in velikeDeli:

Veselje na kulturnih prireditvah je namenjeno vsem generacijam: od otrok in mladostnikov do odraslih. V tem duhu je bila v telovadnici OŠ Miren pripravljena igra Ogledalo, povej, ki jo je priredila in režirala Danijela Puja.

KD Stanko Vuk je v sodelovanju z OŠ Miren povabilo Mladinsko dramsko skupino  Prosvetnega društva Štandrež, da so zaigrali posodobljeno igro o Sneguljčici. V igro so vpletene tudi osebe iz drugih pravljic, na primer Pepelka, in liki iz sodobnega sveta, kot sta režiser in snemalec.

V igri Ogledalo, povej ... je osrednja oseba hudobna kraljica (igra jo Ester Sclauzero), ki pogosto sprašuje ogledalo, ali je najlepša v kraljestvu. Celo ogledalo se naveliča njene obsedenosti z lepoto. Seveda zmaga ljubezen med princem iz pravljice Pepelka (igra ga Pietro Graunar) in Sneguljčico (igra jo Camilla Komic). Čeprav je Pepelka lepa (igra jo Lara Proderutti) in ji gre prav izgubljeni čeveljček, se princ ozre za drugo. Pri tem imajo nekaj besede tudi zanimivi palčki, ki opravljajo različne sodoben službe.

Otroci iz vrtca in šole so zavzeto sledili dogajanju na odru. Posebno zanimivo jim je bilo, da so se po predstavi lahko dotaknili igralcev, pokukali v zaodrje.

S pomočjo igralske skupine iz Štandreža nam je uspelo telovadnico OŠ Miren spremeniti v »gledališče«. To gotovo ni najboljša izbira za gledališko predstavo, žal pa edina možnost v Mirnu. KD Stanko Vuk si bo kljub temu še vedno prizadevalo, da bi vsako leto ponudili otrokom vsaj eno predstavo.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO DRUŠTVO STANKO VUK Miren - Orehovlje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.