Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.07.2018

pretežno oblačno
Danes bo sprva oblačno, popoldne pa spremenljivo do pretežno oblačno. Predvsem v drugi polovici dneva se bodo pojavljale plohe in nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 28 °C.
17°C | 31°C
torek, 15.07.2018
17°C | 31°C
sreda, 17.07.2018
17°C | 31°C
četrtek, 18.07.2018
16°C | 32°C
petek, 19.07.2018
16°C | 34°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.7.2018 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Magistrski koncert Janija Klančiča


KULTURA

| |
14.09.2017      23:48
A A

Magistrski koncert Janija KlančičaDeli:

 

Cerkev frančiškanskega samostana  na Kostanjevici pri Novi Gorici je bil tisti akustični prostor, kjer je svoj  magistrski koncert dirigiral Jani Klančič iz Mirna. Pevce Komornega zbora Grgar - Nova Gorica je ob pomoči mentorja  - profesorja Sebastjana Vrhovnika z Glasbene akademije Ljubljana, in siceršnjega zborovodje Andreja Filipiča pripravljal na ta nastop vse od pomladi dalje.

Jani Klančič je ob podpori mentorja izbral zanimiv repertoar in ga naslovil Ledeni utrinki. Spored koncerta je namreč obsegal sakralna in posvetna dela skladateljev 20. in 21. stoletja, ki izhajajo iz baltskih in skandinavskih držav. Posebej naj poudarimo lirične priredbe norveških ljudskih skladb, ki so bile med gledalci čustveno toplo sprejete.

Jani ni novinec na pevskem odru. Začel je že kot osnovnošolec v Mešanem pevskem zboru Primož Trubar Nova Gorica, nato nadaljeval v Fantovski pevski skupini Anton Klančič Miren. V sezoni 2012/13 je za štiri leta prevzel vodenje Moškega pevskega zbora iz Mirna. Že v sezoni 2014/15 se je priključil Komornemu zboru Grgar - Nova Gorica, kjer je še sedaj korepetitor in asistent zborovodje. Poleg tega je tudi umetniški vodja moškega okteta Sotočje iz Črnič.

Janiju čestitamo in želimo še nadaljnjih uspehov.


Uredništvo
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Miren-Kostanjevica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.