Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.04.2018

jasno
Popoldne bo pretežno jasno, na severu države bo nastalo nekaj kopaste oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 29, na obali malo nad 20 °C.
10°C | 24°C
ponedeljek, 23.04.2018
9°C | 24°C
torek, 24.04.2018
13°C | 25°C
sreda, 25.04.2018
10°C | 24°C
četrtek, 26.04.2018
11°C | 23°C
Opozorila
Nedelja, 22.4.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
24°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Magistrski koncert Janija Klančiča


KULTURA

| |
14.09.2017      23:48
A A

Magistrski koncert Janija KlančičaDeli:

 

Cerkev frančiškanskega samostana  na Kostanjevici pri Novi Gorici je bil tisti akustični prostor, kjer je svoj  magistrski koncert dirigiral Jani Klančič iz Mirna. Pevce Komornega zbora Grgar - Nova Gorica je ob pomoči mentorja  - profesorja Sebastjana Vrhovnika z Glasbene akademije Ljubljana, in siceršnjega zborovodje Andreja Filipiča pripravljal na ta nastop vse od pomladi dalje.

Jani Klančič je ob podpori mentorja izbral zanimiv repertoar in ga naslovil Ledeni utrinki. Spored koncerta je namreč obsegal sakralna in posvetna dela skladateljev 20. in 21. stoletja, ki izhajajo iz baltskih in skandinavskih držav. Posebej naj poudarimo lirične priredbe norveških ljudskih skladb, ki so bile med gledalci čustveno toplo sprejete.

Jani ni novinec na pevskem odru. Začel je že kot osnovnošolec v Mešanem pevskem zboru Primož Trubar Nova Gorica, nato nadaljeval v Fantovski pevski skupini Anton Klančič Miren. V sezoni 2012/13 je za štiri leta prevzel vodenje Moškega pevskega zbora iz Mirna. Že v sezoni 2014/15 se je priključil Komornemu zboru Grgar - Nova Gorica, kjer je še sedaj korepetitor in asistent zborovodje. Poleg tega je tudi umetniški vodja moškega okteta Sotočje iz Črnič.

Janiju čestitamo in želimo še nadaljnjih uspehov.


Uredništvo
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Miren-Kostanjevica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.