Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.07.2017

pretežno oblačno
Danes bo sprva sončno, po nekaterih nižinah bo zjutraj megla ali nizka oblačnost. Čez dan bo spremenljivo oblačno, nastale bodo krajevne plohe ali nevihte. Najvišje temperature bodo od 19 do 25, na Primorskem okoli 26 stopinj.
14°C | 27°C
četrtek, 27.07.2017
14°C | 28°C
petek, 28.07.2017
16°C | 30°C
sobota, 29.07.2017
17°C | 31°C
nedelja, 30.07.2017
19°C | 30°C
Opozorila
Sreda, 26.7.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
27°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

DO - RE - MI


KULTURA

| |
30.11.2015      12:05
A A

DO - RE - MIotroški pevski zbor OŠ Miren - Bilje
otroški pevski zbor OŠ Miren - Bilje
Deli:

Revijo otroških pevskih zborov občine Miren – Kostanjevica DO-RE-MI smo tokrat pripeljali v Bilje. Veselo otroško pesem je poslušala številčna publika, ki je največjo dvorano v občini napolnila do zadnjega kotička.

Pisani balončki in simpatično sproščeno vodenje prireditve, Mojce Dolinšek, so otroke privabili na oder. Njihovi nastopi so bili prisrčni in kvalitetni, publike nikakor niso pustili ravnodušne, tudi kakšna solzica sreče in ponosa se je zasvetila. Potrpežljivi in vztrajni zborovodje so tudi letos izbrali lepe pesmice, od ljudskih, slovenskih, do tujih.

Nagovorila sta jih tudi gospod župan Mauricij Humar in predstavnica OŠ Miren gospa Majda Škarabot. Oba sta jih zelo pohvalila in spodbudila k petju še naprej, se zahvalila staršem, nonotom in vsem, ki vzgajajo otroke tudi v pevskem duhu.

Nastopili so otroški pevski zbor PD Kras, ki ga vodi Mojca Ivanc; otroški pevski zbor Glas iz Bilj, mladinski pevski zbor Glas, oba pod vodstvom Ingrid Praznik; otroški pevski zbor OŠ Kostanjevica in otroški zbor OŠ Miren in Bilje, oba vodi Zdenka Komel. Na harmoniko je zaigral Miha Spačal.

Da imamo na reviji goste iz okoliških krajev, postaja že tradicija, letos je bil to mladinski zbor OŠ Solkan, ki je bil tudi najštevilčnejši. Veseli nas, da so se odzvali našemu povabilu in nam pod vodstvom domačina Mateja Petejana še polepšali večer.

V KD Stanko Vuk Miren - Orehovlje, organizatorju te prireditve, nas veseli, da se zbori z veseljem odzovejo, mladi pevci nas s svojimi nežnimi glasovi in mladostno energijo ponesejo v spomine na naše nastope v otroštvu. Želimo jim ubranega in veselega petja še naprej. Tako jim bo v življenju še lepše, in nam z njimi, seveda.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO DRUŠTVO STANKO VUK Miren - Orehovlje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.