Logo MojaObčina.si
DANES
15°C
1°C
JUTRI
14°C
5°C

Božično - novoletni koncert in prihod Dedka Mraza

Kot že tradicionalno smo tudi letos organizirali božično novoletni koncert in prihod Dedka Mraza.
V domači cerkvi so nas letos z ubranim petjem in iskrenimi melodijami navdušili trije zbori. Gostili smo pevski zbor iz sosednje vasi, Opatjega sela. Za to priložnost so se združili pevci Mladinskega pevskega zbora KRAS, Moškega pevskega zbora KRAS in Cerkvenega pevskega zbora Opatje selo. Naslednji zbor, ki se nam je letos prvič pridružil je Moški pevski zbor Anton Klančič iz Mirna. Kot zadnji se nam je predstavil še domač pevski zbor iz Sel na Krasu, katerim so se pridružili še pevke in pevci Velikega Dola in Križa. Na koncu koncerta so pevci vseh nastopajočih zborov zapeli eno izmed najbolj poznanih in veličastnih božičnih pesmi tj. Sveta noč. Pevci in pevke so se ob koncu koncerta lahko okrepčali z različnimi domačimi dobrotami in se pogreli ob kuhanem vinu ali čaju.

Sledil je težko pričakovani trenutek na katerega je čakalo kar sedemdeset otrok in to je prihod Dedka Mraza. Da smo Dedka Mraza lažje dočakali so nam trenutke popestrile domača dekleta s plesno točko. Nagovoril nas je tudi predsednik krajevne skupnosti Sela na Krasu Matej Ferfolja. Sledila je igrica Mavrična ribica, ki so jo odigrala domača dekleta in fantje. Ko je Mavrična ribica razdelila vse svoje luske sta skupaj z ribičem poklicala Dedka Mraza. Dedek Mraz se je tokrat pripeljal, kar z čolnom.

Sledilo je druženje ob palačinkah, kokicah, čaju in kuhanem vinu.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi