Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
19°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 31°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 32°C
torek, 27.06.2017
16°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
19°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

BOŽIČNI KONCERT


KULTURA

| |
06.01.2014      10:06
A A

BOŽIČNI KONCERT


Pred kratkim smo zakorakali v leto 2014, ki je za Prosvetno društvo »KRAS« Opatje selo tudi jubilejno leto, saj društvo slavi 110. obletnico ustanovitve. Ta častitljivi jubilej bo društvo obeležilo s številnimi prireditvami tekom leta. Prva med njimi pa je bil Božični koncert, ki je bil izveden v soboto, 4. januarja 2014 v cerkvi Svetega Andreja v Opatjem selu.


...konca božičnega koncerta ni brez skupne pesmi Sveta noč, ki bo čez štiri leta slavila 200-letnico obstoja. (foto: Nik Pangos, študent VSŠ Sežana)
...konca božičnega koncerta ni brez skupne pesmi Sveta noč, ki bo čez štiri leta slavila 200-letnico obstoja. (foto: Nik...
Deli:

Pred kratkim smo zakorakali v leto 2014, ki je za Prosvetno društvo »KRAS« Opatje selo tudi jubilejno leto, saj društvo slavi 110. obletnico ustanovitve. Ta častitljivi jubilej bo društvo obeležilo s številnimi prireditvami tekom leta. Prva med njimi pa je bil Božični koncert, ki je bil izveden v soboto, 4. januarja 2014 v cerkvi Svetega Andreja v Opatjem selu. Ob začetku prireditve je vse zbrane pozdravila in nagovorila predsednica Izvršnega odbora društva Alenka Marušič.

 

Program koncerta so oblikovali vsi trije domači zbori pod vodstvom predanega zborovodje Pavla Pahorja: Cerkveni mešani pevski zbor, Moški zbor »KRAS« Opatje selo in Mladinski zbor »KRAS« Opatje selo (slednja dva delujeta v okviru društva), poleg teh pa še gostujoča zbora: Vokalna skupina »GLAS« Bilje, pod vodstvom Ingrid Praznik in Združeni cerkveni pevski zbori iz Kostanjevice na Krasu, Sel na Krasu, Velikega dola in Komna, pod vodstvom Neve Spačal in organista Lea Čotarja. Koncert so s solističnimi točkami popestrili še saksofonist Jure Pahor, pianist Blaž Pahor in mlade pevke Tjaša Veselič, Urška Marušič in Jana Veselič.

 

Številni obiskovalci so tako podoživljali božično skrivnost skozi različne slovenske in tuje pesmi z božično vsebino. Seveda pa ni šlo brez skoraj 200-letne pesmi Sveta noč, s katero so vsi nastopajoči zbori skupaj in ob pomoči občinstva zaokrožili sobotni koncert.

 

Tako so člani Prosvetnega društva "KRAS" Opatje selo z zadovoljstvom zakorakali v to 'posebno' leto in z navdušenjem pričakujejo naslednje prireditve, o katerih bo javnost tudi sproti obveščena.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI PROSVETNO DRUŠTVO KRAS OPATJE SELO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


PROSVETNO DRUŠTVO KRAS OPATJE SELO
PROSVETNO DRUŠTVO KRAS OPATJE SELO
OPATJE SELO 014
Tel:031 760 211

Bodite prvi pri oddaji mnenja.