Logo MojaObčina.si

Miren-Kostanjevica

JUTRI
25°C
12°C
SRE.
25°C
10°C
Deli

Expomego 2019: "Dodaten kamenček v mozaiku čezmejnega sodelovanja"

Vzorčni sejem Expomego je februarja že sedeminštiridesetič goriški in širši publiki na obeh straneh meje ponudil stično točko s 150 obrtniki in podjetniki, od tega dve petini iz Slovenije, ki so se na sejmu v organizaciji Udine e Gorizia Fiere S.p.a., predstavili s pomočjo Območne obrtno-podjetniške zbornice (OOZ) Nova Gorica. Letos je sejem obiskovalcem dobrodošlico voščil z novim sloganom: »En sejem. Edinstven sejem.«, s čimer so želeli organizatorji še posebej poudariti čezmejno noto vsegoriškega sejma. Paleta področij je bila zelo pestra: od gradbeništva, opreme, energetsko varčnih materialov in sistemov za kurjave, pa vse do enogastronomije in turizma. Kulinarična tema letošnje izvedbe je bil prašič na mizah v Srednji Evropi.

 

Sodelovanja so večinoma dolgoročna

»OOZ Nova Gorica je zelo zadovoljna z odzivom slovenskih razstavljavcev na letošnjem Expomegu. Preko naše zbornice se je tudi letos predstavilo več kot 60 obrtnikov in podjetnikov ter ponudnikov s področja gostinstva in turizma,« je pojasnila direktorica novogoriške zbornice mag. Roberta Filipič. Stojnice slovenskih obrtnikov in podjetnikov so skupno zasedle 800 kvadratnih metrov razstavnih prostorov. Polni zadovoljnih odzivov se večina obrtnikov in podjetnikov odloči za ponovno sodelovanje na goriškem vzorčnem sejmu. Vedno znova pa se jim pridruži tudi peščica novih. »Iz slovenske strani so se na Expomegu predstavljali predvsem ponudniki stavbnega pohištva, keramike, gradbenih materialov, opreme za dom, avtomobilov, pa tudi gostinci in turistični ponudniki,« je nanizala Filipičeva.  Največ slovenskih razstavljavcev prihaja iz goriške regije, iz doline Soče ter Vipavske doline. Na Expomegu pa so se predstavljali obrtniki in podjetniki tudi iz Osrednje in Vzhodne Slovenije. »Največ pa jih prihaja iz šestih okoliških občin, ki nas tudi podpirajo pri tem projektu, za kar se jim zahvaljujemo,« poudarja direktorica. V zbornici si želijo, da bi z dogovorom, ki ga je zbornica z Udine e Gorizia Fiere sklenila leta 2013, nadaljevali tudi v prihodnosti. Sejem je, kot poudarjajo na OOZ Nova Gorica, odlično izhodišče za promocijo gospodarstva in čezmejnega sodelovanja. »Seveda bomo razmišljali o inovativnih zamislih, kako sejem čim bolj približati mlajši populaciji ter ga narediti čim bolj zanimivega tudi v bodoče,« zaključuje Filipičeva. Na otvoritveni dan je OOZ Nova Gorica kot že tradicionalno pripravila t.i. Goriški dan.

 

Erika Koncut

Foto: OOZ Nova Gorica

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi