Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 20.11.2018

oblačno
Danes bo oblačno. Zjutraj in dopoldne bo po nižinah Primorske še deževalo, drugod po Sloveniji pa snežilo. Sredi dneva bodo padavine oslabele. Sneg bo od juga prehajal v rahel dež, ki bo do večera večinoma ponehal. Burja na Primorskem bo postopno slabela. Najvišje dnevne temperature bodo od -1 do 3, na Primorskem od 5 do 8 °C.
4°C | 7°C
sreda, 19.11.2018
3°C | 8°C
četrtek, 21.11.2018
2°C | 13°C
petek, 22.11.2018
4°C | 13°C
sobota, 23.11.2018
3°C | 13°C
Opozorila
Torek, 20.11.2018 ob 6h
Zjutraj in dopoldne bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini še presegali hitrost 100 km/h. Predvsem na prehodu med Notranjsko in Primorsko bo veter gradil snežne zamete.
4°C
7°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Dobili nepovratna sredstva za ureditev Obrtne ......


GOSPODARSTVO

| |
25.01.2018      9:49
A A

Dobili nepovratna sredstva za ureditev Obrtne cone Bilje 2


Miren, 24. januar 2018 – Občina Miren - Kostanjevica je s prijavo na Javni razpis za sofinanciranje operacij ekonomsko-poslovne infrastrukture v letih 2017 in 2018 Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo dobila 749.232 evrov nepovratnih evropskih sredstev za komunalno ureditev Obrtne cone Bilje 2.


Deli:

S komunalno ureditvijo Obrtne cone Bilje 2 želi občina povečati ponudbo ustreznih, dobro prometno dostopnih in komunalno opremljenih zemljišč za opravljanje proizvodnih, obrtnih in storitvenih dejavnosti. Na skupno 4,2 hektarja velikem zemljišču je 3,8 hektarja namenjenega podjetniški dejavnosti. V okviru projekta bomo uredili kanalizacijo komunalnih odpadnih (fekalnih) in meteornih voda, vodovodno in hidrantno omrežje, prometno omrežje (uredilo se bo cesto v coni ter dostopne ceste v obrtno cono), omrežje javne razsvetljave ter elektro in telekomunikacijsko omrežje. Investicija je namenjena tako lokalnim kot tudi zunanjim investitorjem, ki bodo v občino pripeljali nove dejavnosti, ustvarili nova delovna mesta za lokalno prebivalstvo ter pozitivno prispevali h gospodarski rasti občine. Domače gospodarske družbe in samostojni podjetniki ter lastniki zemljišč so že izkazali interes za komunalno ureditev in posledično gradnjo oziroma prenovo poslovnih prostorov na območju Obrtne cone Bilje 2.

 

Vrednost celotne investicije je 832.480,05 evrov (brez DDV-ja), od katerih znašajo nepovratna sredstva 749.232,05 evrov, 83.248,00 evrov (brez DDV-ja) bo zagotovila občina iz svojega proračuna in zasebni lastniki. Nepovratna sredstva prispeva Evropski sklad za regionalni razvoj v višini 70 odstotkov, preostalih 30 odstotkov pa predstavljajo namenska sredstva proračuna Republike Slovenije.

 

»To je zapoznelo novoletno darilo,« je v šali dejal župan Mauricij Humar in dodal: »Občina Miren - Kostanjevica z ureditvijo Obrtne cone Bilje 2 uresničuje v strategiji občine zastavljen dolgoročni cilj, to je zagotoviti pogoje za gospodarski razvoj občine. Z uspešno kandidaturo na razpisu bomo lažje sledili temu cilju ter omogočili osnovne pogoje za rast dodane vrednosti malih in srednje velikih podjetij ter ustvarjanje novih delovnih mest v občini. S tem pa bomo posredno prispevali tudi k izboljšanju delovnih in bivanjskih pogojev lokalnega prebivalstva.«
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Miren-Kostanjevica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.11.2018
Danes ni dogodkov.
23.11.2018 | Ostalo
Mladinska skupina
24.08.2018 | Ostalo
Popoldnevi na Gradu 2018
24.11.2018 | Kultura
Gledališče Kamišibaj

Bodite prvi pri oddaji mnenja.