Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno.
15°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 27°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
17°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
30°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

UDELEŽBA NA KONFERENCI EVROSKE POLITIKE NA ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
08.06.2015      16:50
A A

UDELEŽBA NA KONFERENCI EVROSKE POLITIKE NA PODROČJU AKTIVNEGA STARANJA IN PROSTOVOLJSTVA


Na povabilo evropskega poslanca Iva Vajgla, se je skupina koordinatorjev ter vodij Projekta "STAREJŠI ZA STAREJŠE" po posameznih regijah udeležila izleta v Luksemburg in Bruselj ter udeležbo na konferenci "Evropske politike na področju aktivnega staranja in prostovoljstva" v Bruslju


Slovenski prostovoljci v EU parlamentu
Slovenski prostovoljci v EU parlamentu
Deli:

Odhod je bil 30. maja ob 22.00 iz Ljubljana in povratek v sredo 3. junija 2015.

Po nočni vožnji smo prispeli v mesto Luksemburg, ki je bančno in adminisstrativno središče ter eno najbogtejih mest na svetu. Tu ima svoj sedež več ustanov Evropske unije, med drugim tudi Evropsko središče pravice, Računsko sodišče Evropske unije, Evropska investicijska banka.

Ogledali smo si to dvo nivojsko mesto, kjer je stari del v sotistki, novi pa na platoju.

 

V ponedeljek, 1. junija smo si ogledali mesto Bruselj, ki je glavno in največje mesto Belgije, na svetovni zemljevid pa se je uvrstil z ustanovitvijo Evropske unije. Razdeljen je na novi in stari del.

Bruselj je prava destinacija za ljubitelje dobrega piva, odlične čokolade  in kulinarike. Je mesto, ki ga zaznanmujejo evropske institucije, umetnost in arhitektura ter ogromno lepih, zelenih parkovnih pvršin.

 

Najprej smo si ogledali   - glavni trg Grand Place z gotsko mesto hišo in vrsto baročnih cehovskih hiš z razkošnimi fasadami,  kraljevsko palačo, sodno palačo, impozantne stavbe, kjer domujejo največje bančne koorporacijein seveda stavbo evropskega parlamenta.

 

Namen našega izleta je bil udeležba na konferenci "EVRPSKE POLITIKE NA PODROČJU AKTIVNEGA STARANJA IN PROSTOVOLJSTVA", ki joe je dne 3. junija priredil evropski poslanec Ivo Vajgl v sodelovanju z dr. Angeliko Mlinar. Konference se je udeležilo več kot petdeset prostovoljk in prostovoljcev iz Slovenije, dejavnih v projektu "Starejši za starejše", ki ga je v svojem nastpu predstavila dr. Mateja Kožuh Novak, kot primer dobre prakse

.

Po prepričanju Iva Vajgla je potrebno strateško krepiti prostovoljstvo, izboljšati osveščenost javnosti in odločevalcev o pomenu prostovoljsstva, višje prepoznati in vrednotiti vlogo prostovoljstva, predvsem pri poglabljanju socialne kohezije ter uvesti davčne in druge finančne ukrepe ter prostovoljstvu dati večji pomen pri zaposlovalnli politiki.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO UPOKOJENCEV MIREN? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


DRUŠTVO UPOKOJENCEV MIREN
DRUŠTVO UPOKOJENCEV MIREN
MIREN 138
Tel:(05) 305 41 87

Bodite prvi pri oddaji mnenja.