Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
3°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 19°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

UDELEŽBA NA KONFERENCI EVROSKE POLITIKE NA ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
08.06.2015      16:50
A A

UDELEŽBA NA KONFERENCI EVROSKE POLITIKE NA PODROČJU AKTIVNEGA STARANJA IN PROSTOVOLJSTVA


Na povabilo evropskega poslanca Iva Vajgla, se je skupina koordinatorjev ter vodij Projekta "STAREJŠI ZA STAREJŠE" po posameznih regijah udeležila izleta v Luksemburg in Bruselj ter udeležbo na konferenci "Evropske politike na področju aktivnega staranja in prostovoljstva" v Bruslju


Slovenski prostovoljci v EU parlamentu
Slovenski prostovoljci v EU parlamentu
Deli:

Odhod je bil 30. maja ob 22.00 iz Ljubljana in povratek v sredo 3. junija 2015.

Po nočni vožnji smo prispeli v mesto Luksemburg, ki je bančno in adminisstrativno središče ter eno najbogtejih mest na svetu. Tu ima svoj sedež več ustanov Evropske unije, med drugim tudi Evropsko središče pravice, Računsko sodišče Evropske unije, Evropska investicijska banka.

Ogledali smo si to dvo nivojsko mesto, kjer je stari del v sotistki, novi pa na platoju.

 

V ponedeljek, 1. junija smo si ogledali mesto Bruselj, ki je glavno in največje mesto Belgije, na svetovni zemljevid pa se je uvrstil z ustanovitvijo Evropske unije. Razdeljen je na novi in stari del.

Bruselj je prava destinacija za ljubitelje dobrega piva, odlične čokolade  in kulinarike. Je mesto, ki ga zaznanmujejo evropske institucije, umetnost in arhitektura ter ogromno lepih, zelenih parkovnih pvršin.

 

Najprej smo si ogledali   - glavni trg Grand Place z gotsko mesto hišo in vrsto baročnih cehovskih hiš z razkošnimi fasadami,  kraljevsko palačo, sodno palačo, impozantne stavbe, kjer domujejo največje bančne koorporacijein seveda stavbo evropskega parlamenta.

 

Namen našega izleta je bil udeležba na konferenci "EVRPSKE POLITIKE NA PODROČJU AKTIVNEGA STARANJA IN PROSTOVOLJSTVA", ki joe je dne 3. junija priredil evropski poslanec Ivo Vajgl v sodelovanju z dr. Angeliko Mlinar. Konference se je udeležilo več kot petdeset prostovoljk in prostovoljcev iz Slovenije, dejavnih v projektu "Starejši za starejše", ki ga je v svojem nastpu predstavila dr. Mateja Kožuh Novak, kot primer dobre prakse

.

Po prepričanju Iva Vajgla je potrebno strateško krepiti prostovoljstvo, izboljšati osveščenost javnosti in odločevalcev o pomenu prostovoljsstva, višje prepoznati in vrednotiti vlogo prostovoljstva, predvsem pri poglabljanju socialne kohezije ter uvesti davčne in druge finančne ukrepe ter prostovoljstvu dati večji pomen pri zaposlovalnli politiki.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO UPOKOJENCEV MIREN? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


DRUŠTVO UPOKOJENCEV MIREN
DRUŠTVO UPOKOJENCEV MIREN
MIREN 138
Tel:(05) 305 41 87
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017 | Ostalo
Predavanje o močvirski sklednici
26.10.2017 | Kultura
potopisno predavanje NEW YORK CITY
27.10.2017 | Tečaji in delavnice
Meditacija s Silvanom Spačalom
29.10.201 | Družabni dogodki
pohod do spomenika Cerje
29.10.201 | Turizem
Pohod Lipa-Pedrovo
29.10.201 | Šport
Pohod v Pedrovo
31.10.2017 | Turizem
Tradicionalno pobiranje "Vahtiča"
31.10.2017 | Družabni dogodki
Seljanska noč čarovnic
01.11.2017 | Kultura
KOMEMORACIJA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.