Logo MojaObčina.si

Mežica

JUTRI
29°C
18°C
ČE.
29°C
17°C

Vseslovensko petje 2022 v Mežici

V petek, 22. 4. 2022, smo na pobudo Občine Mežica, Osnovne šole Mežica ter Vrtca Mežica prepevali slovenske ljudske pesmi. Osnovna šola v projektu Vseslovensko petje s srci sodeluje že 5 let. Prejšnja leta so prepevali po učilnicah, hodnikih šole in preko zooma, letos pa smo se prireditvi pridružili tudi vrtčevski otroci s strokovnimi delavkami. Zaradi dežja smo prepevali v šolski telovadnici in ogreli srca vseh prisotnih. "Katrce" pod mentorstvom Polone Bivšek so poskrbele za povezovanje prireditve ter seznanjanje vseh nas o namenu petja ljudskih pesmi. Vodji pevskih zborov Metka Ocepek, na šoli ter Rebeka Verhnjak, v vrtcu, sta izbrali pesmice in poskrbeli za "ubrano" petje. Praznik petja smo združili še z bližajočimi prazniki Dnevom Zemlje, Dnevom boja proti okupatorju ter Prvim majem. Predstavniki šolskega radia, pod mentorstvom Luka Perneka, so nekaj besed povedali tudi o teh pomembnih praznikih. Harmonikaši Aljaš Raiter, Jakob Raiter, Anže Libnik pa so nas razveselili s spremljanjem in igranjem na harmonike.
Občina Mežica je v sodelovanju s kmečkimi ženami poskrbela, da smo se po prireditvi posladkali s potico in keksi.

Najmlajši otroci vrtca so, zaradi dežja, prepevali na hodniku vrtca.

Bilo je lepo, da že dolgo ne tako!

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi