Logo MojaObčina.si
DANES
29°C
18°C
JUTRI
31°C
15°C
Oceni objavo

Usposabljanje- Odnosi z javnostmi ob nesrečah - Krizno komuniciranje

Dne 13. in 14.3.2023 je v Izobraževalnem Centru Uprave Republike Slovenije za zaščito in reševanje (URSZR) na Igu, potekalo usposabljanje Odnosi z javnostmi ob nesrečah, peti del – Krizno komuniciranje. Usposabljanja se je udeležil član OŠCZ Mežica Nenad Donau, univ.dipl.var.,spec. Predavatelja sta bila mag. Drago Menegalija in Boštjan Polutnik.

Usposabljanje je obsegalo tematska področja Načrtovanje kriznega komuniciranja pred nastankom krize: uvod v krizno komuniciranje (pojem, značilnosti, strategije, taktike), priprava in načrtovanje komunikacijskih dejavnosti, Učinkovitost kriznega tima, Psihologika članov kriznega tima, Socialna moč vodje in posameznikov v kriznem timu, Elementi timskega dela v kriznem timu, Čustva-gonilo dinamike in odnosov v kriznem timu, seznanitev s krizno situacijo in priprava operativnih ukrepov. Izvedli smo vajo iz Kriznega komuniciranja (komuniciranje v krizni situaciji) ter opravili analizo komuniciranja (nastopov, sporočil in objav).

Pridobljena znanja bodo vključena v operativno delo enot za Zaščito in reševanje Občine Mežica.

Igor Pšeničnik

poveljnik OŠCZ Mežica

Oglejte si tudi