31°C
32°C

Hungarian JKA karate open 2023

21. 10. 2023 se je 27 članic in članov reprezentance JKA Slovenije udeležilo mednarodnega tekmovanja v Budimpešti - "Hungarian JKA karate open 2023", na katerem je sodelovalo okrog 350 tekmovalcev iz več evropskih držav. Iz Karate kluba Mežica so Slovenijo zastopali Matevž Mencinger (kata/borba), Jakob Reiter (kata/borba), Julija Žvikart (borba), Vanessa Plaznik (kata/borba), Anže Libnik (kata/borba), Aljaž Reiter (kata/borba/borba ekipno) in Špela Libnik (kata/borba).  Reprezentanca je osvojila 4 bronaste in eno srebrno medaljo, od tega so mežiški borci prispevali eno srebrno in eno bronasto medaljo. Vanessa Plaznik je v borbah dosegla 3. mesto, žal ji je preboj v finale oviral zlom prsta. V ekipnih borbah je Aljaž Reiter s sotekmovalcema Janom Klanškom (KK Shotokan Celje) in Luko Krajncem (KK Dren Krško) osvojil 2. mesto. Julija Žvikart in Jakob Reiter sta v težkih repasažnih borbah za 3. mesto žal izgubila.
Med sodniki je Slovenijo zastopal član Karate kluba Mežica Peter Kobolt. Ekipo mežiških tekmovalcev je vodil Florjan Reiter.