Logo MojaObčina.si
DANES
27°C
17°C
JUTRI
26°C
11°C
Oceni objavo

Hungarian JKA karate open 2023

21. 10. 2023 se je 27 članic in članov reprezentance JKA Slovenije udeležilo mednarodnega tekmovanja v Budimpešti - "Hungarian JKA karate open 2023", na katerem je sodelovalo okrog 350 tekmovalcev iz več evropskih držav. Iz Karate kluba Mežica so Slovenijo zastopali Matevž Mencinger (kata/borba), Jakob Reiter (kata/borba), Julija Žvikart (borba), Vanessa Plaznik (kata/borba), Anže Libnik (kata/borba), Aljaž Reiter (kata/borba/borba ekipno) in Špela Libnik (kata/borba).  Reprezentanca je osvojila 4 bronaste in eno srebrno medaljo, od tega so mežiški borci prispevali eno srebrno in eno bronasto medaljo. Vanessa Plaznik je v borbah dosegla 3. mesto, žal ji je preboj v finale oviral zlom prsta. V ekipnih borbah je Aljaž Reiter s sotekmovalcema Janom Klanškom (KK Shotokan Celje) in Luko Krajncem (KK Dren Krško) osvojil 2. mesto. Julija Žvikart in Jakob Reiter sta v težkih repasažnih borbah za 3. mesto žal izgubila. 
Med sodniki je Slovenijo zastopal član Karate kluba Mežica Peter Kobolt. Ekipo mežiških tekmovalcev je vodil Florjan Reiter.

Vsem tekmovalcem čestitamo za nastope!


Oglejte si tudi