Logo MojaObčina.si

Mežica

DANES
13°C
-4°C
JUTRI
18°C
-4°C
863

Seznam držav za prehajanje državne meje brez omejitev

Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ) natančno spremlja epidemiološko situacijo v Sloveniji in svetu ter na podlagi tega pripravlja ocene epidemiološkega stanja.

Na podlagi ocene epidemiološke situacije za posamezno državo ter v skladu z doseganjem dvostranskih tehničnih dogovorov s sosednjimi in drugimi državami članicami Evropske unije oziroma schengenskega območja Vlada s sklepom določi in spreminja seznam držav, iz katerih osebe vstopajo v Republiko Slovenijo v skladu s V. odstavkom 9. člena Odloka o odrejanju in izvajanju ukrepov, povezanih s preprečevanjem širjenja COVID-19, na mejnih prehodih na zunanji meji in na kontrolnih točkah na notranjih mejah Republike Slovenije (Ur. L. RS 68/20 in Ur. L. RS 71/20).

Seznam držav in njegove spremembe bo NIJZ redno objavljal na svojih spletnih straneh.

Seznam držav

Država

Hrvaška

Madžarska

Avstrija

Bolgarija

Ciper

Češka

Estonija

Finska

Nemčija

Grčija

Islandija

Latvija

Litva

Lihtenštajn

Norveška

Slovaška

Švica

 

Severna Makedonija
Zaradi epidemioloških razmer v Severni Makedoniji se vsem osebam, ki vstopajo v Slovenijo in prihajajo iz Severne Makedonije ali vstopajo v Slovenijo in imajo stalno ali začasno prebivališče v Severni Makedoniji odredi 14-dnevna karantena, ne glede na državljanstvo ali bivališče. Izjeme veljajo le za:

  • delavce v sektorju mednarodnega prevoza (3. točka 10. člena odloka),
  • osebo, ki izvaja prevoz blaga v Slovenijo ali iz nje ter za tovorni promet v tranzitu (4. točka 10. člena odloka),
  • osebo, ki potuje v tranzitu čez Slovenijo v drugo državo v 24 urah po vstopu (5. točka 10. člena odloka),
  • osebo z diplomatskim potnim listom (6. točka 10. člena odloka). 

  

Datum objave: 

20.5.2020

Datum zadnje posodobitve: 

8.6.2020

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi