Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem ter deloma na Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno, jutranja megla se bo ponekod zadržala še dopoldne. Proti poldnevu bo začel pihati jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
5°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
2°C | 19°C
petek, 20.10.2017
4°C | 19°C
sobota, 21.10.2017
3°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 17°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Dvanajstič dobrodelno "Za človeka"...


KULTURA, PROSTOVOLJSTVO

| |
10.11.2011      15:49
A A

Dvanajstič dobrodelno "Za človeka"


V organizaciji župnijske Karitas Mežica je v nedeljo, 23. oktobra, mežiški narodni dom napolnil dobrodelni koncert Za človeka.


Rumena rdeča nit sončne dekoracije.
Rumena rdeča nit sončne dekoracije.
Deli:

Tradicionalna jesenska glasbena, včasih tudi literarno obarvana, prireditev, ki v naš kulturni hram že dvanajst let zapored privabi številne gledalce, s svojim prispevkom za vstopnico pripravljene pomagati ljudem v stiski, je tudi letos dodala piko na i celoletnemu prostovoljnemu udejstvovanju sodelavk mežiške župnijske Karitas. Koncert je potekal v duhu gesla evropskega leta prostovoljstva, ki se glasi »Nosite bremena drug drugemu!«, rdeča nit dekoracije, pa je bila rumena, saj so nastopajoči in ostali sodelujoči v zahvalo prejeli žareče nasmejano sonce, ki je sijalo tudi s panoja v dvorani – kakor vsako leto vse izpod pridnih rok prostovoljk.

Nastopajoči so zadovoljili različne glasbene okuse – ljubitelje narodnozabavne glasbe sta razveselila ansambel Golte in ansambel Pepelnjak, slovensko ljudsko izročilo so predstavljali člani folklorne skupine Pastirji iz Podgorja pri Slovenj Gradcu, etno skupina Šajke iz Vuhreda ter družina Oraže z avstrijskih Sel. Za nekaj resne glasbe na harmoniki je poskrbela Ravenčanka Gabrijela Lečnik, vokalna skupina dar iz Slovenj Gradca pa za navdihujoče ritme, zvoke in besedila. Vrhunec večera sta prav gotovo predstavljala nastopa vsem znanega Adija Smolarja in talentirane koroške Primorke Jerice Haber. Zbranim sta spregovorila novi mežiški dušni pastir Davorin Vreča in vodja skupine prostovoljk Karitas Mežica Hedvika Blatnik.

V letu 2010 je Karitas Mežica s približno 5.500 euri pomagala otrokom, družinam in posameznikom blažiti razne nastale stiske – čisto konkretno: za nekaj osnovnošolcev so poravnali del stroškov šole v naravi, 15 dijakom in učencem so poravnali del stroškov za šolske potrebščine; plačujejo položnice in tako naprej. Tudi izkupiček od prodanih vstopnic za letošnji koncert bo šel v prave roke in pregnal sence ter narisal vsaj majhen sončni žarek. Zato vsem, ki ste se ga udeležili – lepa hvala!

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mežica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!